bugün

suya hasret çöllerde beyaz güller biter mi kavgalar göğü deler mi bir hasret uykusunda seni aramak varya bu hep böyle böyle biter mi . (bkz: yanlış anlaşılmış şarkı sözleri)
mantıklı bir sözdür. müdahalenin gereksizliğini anlatır. sonucu değiştiremeyecek çabalamaların, yırtınmaların suyun akış hızına ve yönüne karşı acizliği söylenmek istemiştir. ayrıca simsiyahın hayat felsefesidir.
bir şeyleri değiştirmek için kendini parçalamanın yersiz olduğunu zamanla herşeyin oturacağını belirten ve hayatı özetleyen laf.
kestirmeden gitmeye çalıştığınızda aslında yolu daha da uzatmış olursunuz. bunun gibi bir şey...
Hersey olacagina varir manasindada kullanilabilecek cümle...
"...kendine iyi bak, beni düşünme su akar yatağını bulur..." * *
zamana inanmakla ilintili, genel geçer olmayan bi tespit. teorik olarak şık ama tabi, allah var şindi.
hayatla artık mücadele etmek istemeyen insanın mottosudur.
kovalasan, çabalasan, emek versen, fedakarlık etsen, özveride de bulunsan, olmadı mı olmaz ya hani bazen, işte öyle anlarda, 'ne olacaksa olsun yahu' diye fısıldar insanın ruhu.
o vakitten sonra, ne gelse, kabul edecektir insan, akışına bırakacaktır.
ne geldiyse, benden geldi, ne geldiyse benim yüzümden der, susar.
bir arkadaşın sevdirmeyi başardığı bir kaç güzel şarkıdan biridir. yürekte anıları canlandırır, yürek ağrısı yapar, hatta yüreği söker atar.. lakin ne kadar aradıysam bu arkadaştan daha güzel söyleyenini bulamadım. hiç bitmicek sandığımızdan bir kamera kaydını bile tutmadık zamanında.

" Yanyana geçen geceler
unutulup gider mi? "

diye girer şarkı..

unutulmaz unutulmamasına da, hiç yaşanmamış gibi davranılır sonrasında..

ve sonrasında;

" kendine iyi bak
beni düşünme
su akar yatağını bulur "

cümlesi çaresiz bir istek olur.
Çok kullandığım Ahmet Kaya şarkı sözüdür.içten içe çaresizlik,sitem doludur.Şu kahpe dünya seni bana düşman eder mi?Dostluklar birden biter mi?Bir kardeş selamında seni aramak varya bu hep böyle gider mi? Kendine iyi bak beni düşünme, su akar yatağını bulur.
Şimdi burda bahsedilen "su", ne suyu?

Yani bir içilen su var. Bir de başka.

yatak bir bildiğimiz içilen su var, bir de..
zaytunga göre türk dış politikası doktirini.
Her mücadele istenen sonucu vermeyebilir, iste o anlarda sarfedilen bir sözdür.
Sen gerisini sktir et üzülme be olum.
bir menekşe kokusunda seni aramak varya bu hep böyle gider mi ?
menekşe kokusuz çiçektir.
kaç gündür ağzımdan çıkmıyor mübarek...