bugün

turistperver türk esnafinin; zeki,çevik ve çakal olduğunu ispat eden bilgilendirme(!) mahiyetli tabeladır. buna alternatif olarak pazarda "limon tane 500 bin, 5 alana bi bedave 3 milyon" tabelasida görülebilir bu ülkede.
antalya merkezde, bir büfede, adres sormak 1 euro yazar. ulan pezevenk, madem herkes adres soruyor sana, o zaman neden 1 euro ( gavur parası ) istiyorsun. yok eğer turistler soruyorsa o zaman neden türkçe olarak " adres sormak " yazıyorsun. yok yok hatırladıkça kan beynime hücüm ediyor, gidip evinin adresini sorucam, veririz parası neyse...
otopark kapısında yazan "dönüş yapıp çıkcam: 1 ytl" tarifesinin türevi.
su ve water paritesini, mikro ekonomik düzeyde incelemeye alan sucumuzun son tezidir bu.. *
(bkz: giriş 1 000 000 TL Enterence 2 000 000 TL) *
bir ürünün fiyatını sormaya gittiğinde he türksen sana şu fiyata olur diyen kişi ile aynı kişinin söyleyebileceği sözdür.
turizmden nasıl kazanacağını bilen ülke insanımın yaptığı kampanyadır. turist kişisi suyun inglizce anlamına sözlükten bakamadan su satılmalıdır.
(bkz: su-water grafigi)
(bkz:Jeton Bir lira
Token 2 TL)
sarısın mavi gözlü olmam dolayısıyla sıkça karşılastığım bir durumdur.kimsenin benimle türkçe konuşmamasıda cabasıdır.
genelde, kemer'de görülen bir durum.
ülkeler arası satış yapan sucu sloganıdır.
insanları kazıklamayı marifet sanan esnaf olamamış insanların orospu çocukluğunun fotoğrafıdır.
(bkz: sikiş 10 lira make fucking 20 euro)
yerebatan sarnıcında daha kurnazca yapılmışı mevcuttur.

(bkz: giriş 10 lira enterence 10 euro)
(bkz: what)
kendini akıllı sanan yurdum esnafı.
artık turisler de akıllandı antalyada hepsinde türk parası var 50krş verip alıyorlar suları.
Avrupa'lı turistin alım gücüne göre yapılan ayardır. Gayet etiktir. Gitsin bakalım, kendi ülkesindeki marketten suyu 1 euroya alabiliyor mu.
kurları karıştırmış kişinin yapabileceği hata.
hata değildir. çok adice bir türk davranışıdır. kimse kusura bakmasın. *
ve istanbul'a geziye giden gruptan ortaokul çağındaki bir kızın lafların hatırlatmıştır bana. turistin yüzüne bakıp "size 2 katı mani" demişti. bön bön bakması umrunda değildi. halleri yetiyordu zaten...
(bkz: çakallıktır)
yurdum insanı globalleşiyor.
tercüme bedeli alınmıştır.
(bkz: misafirperver ülke)