1. 1.
  ironisi bile ironik olan durumdur.

  isvicre'de bir kokteyl veriliyor. Büyükelçi, Bakanı isvicre Bakanı ile tanıştırıyor :

  "isviçre denizcilik bakanı"

  Türk bakan şaşırıyor

  "iyi de isvicre'de deniz yok, bakanı var"

  Deyince isvicreli Bakan:

  "iyi de sizde de Adalet Bakanı var"
  5 -4 ... pramit
 2. 2.
  demokrasi ve hukuk devletinde olmazsa olmazdır, muz cumhuriyetlerinde geçerlilik şu şekildedir, yandaş yargı, yandaş suçlu, ve karşıt görüş sahipleri.

  kimileri 2 ayda dünyayı zimmetine geçirmesine rağmen tutuksuz yargılanır, kimileri delil karartmasın diye (olmayan delil) yıllarca tutuklu vaziyette davanın açılmasını bekler.

  ama biz demokratik hukuk devleti olduğumuz için bunlardan korkmamıza gerek yok !
  ... skby
 3. 3.
  tarafsızlık kavramından vazgeçmiş olarak konuşmak gerekirse, düzenin kimin için işlediğini bildiğimiz halde ülkenin yarısını peşinden sürükleyenlere engel olamayan diğer yarı olarak eli boş götü yaş bir şekilde laflamaya çalışmak neye yarar diye düşünüyorum da cevabını bulamadım.
  bu ülkede zamanında insanlara ateş veren bir nesil yakıldı ve bizler onların çocuklarıyız. popülerlik uğruna maymunluğa soyunan bir toplumu alkışladığımız sürece daha sırtımızı çok sıvazlarlar ( ! )

  dünya kötü insanlar yüzünden değil, kötülüklere ses çıkarmayan iyi insanalar yüzünden yaşanılası bir yer değil. Albert Einstein
  1 ... kelebek tepkisi
 4. 4.
  demokratik ülkelerde ki kaidedir..

  biz istisnayız.
  ... mo ni fe
 5. 5.
  (bkz: masumiyet karinesi)
  -1 ... adana turuncudur
 6. 6.
  kenan evren de masum mudur dedirtecek hukuki önerme.
  ... atlantisin kayip muhtari
 7. 7.
  Ülkemizdeki niyet okuma ve linç kültürü yüzünden uygulanamamaktadır. Tecavüz haberi çıkınca Hadım edin diye bağıran tiplerin dilini kesmeden de olacak gibi değildir.
  -1 ... muggle