bugün

(img:#1632178)

denize , göle taş atmaktır.

en büyük stres atma yöntemidir gerçekten.
Melisa çayı içmenizi öneririm. Çünkü Melisa çayının rahatlatıcı özelliği vardır. hafif uykunuz gelebilir.
Hiçbir çözümü yok,bunların hepsi geçici şeyler o yüzden sana bi haberim var,yarrraaaağı yedin sen. Şimdi kalkıyosun burdaki yarak kürek tavsiyeleri okumayı brakıp hemen bir psikiyatr a gidiyosun(psikoloğa değil). Yoksa ilerde öyle bi ilerlerki kendi kafana sıkarsın. Dediğimi yaparsan kurtulursun yok ben "deli doktoru" na gitmem,doğal yöntemler en iyisi,yok yeşil çay,yok pembe gergedan yarrağı,yok göte ısırgan otu sürmek,avazın çıktığı kadar bağırmak falan bi sike yaramaz güzel kardeşim. Denemek istiyosan buyur dene bakalım kaç gün sürcek.
melisa çayını gıda desteği olarak ben de öneririm.
ama zihinsel ruhsal ne yapabilirim diyorsanız;
-hep hatırlayın, insanoğlu çok çeşitli yeteneklerle donatılmıştır, sorun çözme bunlardan biridir.her sorunu tek başınıza çözemezsiniz ama bir çoğunu halledebilirsiniz.(başkasından yardım ya da destek almadan üstesinden geldiğiniz sıkıntılarınızı aklınıza getirin)
-problemlerinizi sürekli olan, sürekli olamayan, sadece belli koşullar oluştuğunda ortaya çıkan şeklinde gruplamak en mantıklısı olacaktır. (başka işe yarayan gruplandırmalar var, ama kısa zamanda aklıma en hızlıca bu geldi, idare ediverin:)
-inanç ,kuvvetli bir inanç, her şey gittiğinde dahi sizinle kalan tek şeydir.(neye inanılması lazım sorusu başka bir konu, konuşulur)
-başkalarına yardım etmek şahsen deneyimlediğim ve faydasını gördüğümü fark ettiğimden beri arttırarak sürdürdüğüm bir davranış örüntüsüdür. siz de yapın, sen de yap canım kardeşim.
meditasyon.
Sabahtan beri muazzam bi gerginlik var üstümde iki kişiyi tersledim sabah sabah hem de ceviz kabuğunu doldurmayacak saçma salak bir sebep yüzünden.
hala rahat olduğum söylenemez gerçi,
herhan birini şamarlayabilirim.
Açık hava yürüyüşü. Çıplak ayakla toprağa basmak.
Kişiden kişiye göre değişir.

Mastürbasyon denilmiş. iyi de kafanda seks sahnesi kurgularken ayrı bir stres sıkıntıya giriyor insan.
yorulmak, yorulacak herhangi bir aktivite yapmak. yorulan insan nefes almaktan başka bir şey düşünemez. otomatik olarak kafa rahatlıyor, bonus olarak beyne oksijen gidiyor.

daha ne olsun..
bu ülkede mümkün değil.
gazete okumasan tv var, tv izlemesen sokak ilanları var. üç maymun oynasan nereye kadar.
çok sağlam bi donanıma sahip olmak şart. olmadı yukarıda anlatmış turin. ona katılıyorum. (bkz: #38810128)
işinize gücünüze bakmaktır, sizi düşüren şeylerin aklınıza gelmesine izin vermeyin, mesela açık havada yüksek tempoda koşu kafanızı boşaltmanıza yardımcı olabilir çünkü vücudu fiziksel olarak strese sokarsınız düşüncelerden uzak durabilirsiniz meşgul edin vücudunuzu beyninizi, sorumlulukları zamanında göğüslerseniz stres azalacaktır. kurtulmak söz konusu olamaz, insan strese girerek kendini aşacak kendini geliştirecektir. son adımsa minimum düzeyde stresi kabullenin. ve biraz da şükür sizi pamuk gibi yapabilir.
o an içinden gelen herşeyi yap. Adnan oktar izle mesela,
saçmala , dağıt , müzik dinle , internetten gereksiz youtuberları izle.
spor yapmak
evcil bir hayvan beslemek
birilerine iyilik yapmak ve mutluluklarına şahit olmak
geçmişi daha az düşünmek için mücadele etmek
olanların olacakların bazen bizim elimizde olmadıgını kabullenmek
sevdiklerine zaman ayırmak
imkan varsa kısada olsa bi seyahate çıkmak
azda olsa kendin için bişeyler almak
yani kısacası bence;
mutlu olabilecegini düşündügün şeyler yapmak.
(bkz: türkiye den siktir olup gitmek)