bugün

https://youtu.be/pBgbNbFcIc8

Masters of The World efsane oyun.
masters of the world
https://www.youtube.com/watch?v=0OFK4GDahSg

ilginç bir oyun.
Stratejik bir deha olmamdan mütevellit oynadığım tüm oyunlarında başarılı olduğum oyun türü. Güzeldir, sarar...
kesinlikle en efsaneleri olan açık ara farkla total war serisidir zira grafiklerinden tutun en ince detayına kadar harika oyunlardır grafiği de enfestir.
en çok zevk aldığım oyunlardır fakat çok az yapımcı bu yöne eğilim gösteriyor.

varsa yoksa düşük yapay zekalı fps'ler ve gta tarzı oyunlar.

age of ii hd ile idare ediyoruz.
Generals command conquer | generals zero hourda olabilir.
rise of nations, nemesis of roman empire, cossacks, empire earth bazı güzel örnekleridir.
age of empires2.
starcraft.
starcraft2.
roller coaster tycoon1.
Genellikle sadece fare kullanılarak oynanan tek oynadığım oyun türüdür. Özellikle Grand strateji dedikleri ağır, grafiksiz oyunlar çok acayip eğlencelidir. Oyunu çözmesi çok çok zor ama çözdükten sonra günlerce bağlar kendine.

Not; Victoria 2'den sıkılmış insanlar eu4'e hiç başlamamalılar. Victoria paradox'un yine en anlaşılabilir oyunudur. Öğrenmek için her ayrıntıyı sorabileceğin paradoxfan'a üye olunmalıdır. Yoksa imkanı yok anlamanın.
Crusader Kings oynuyorum. Baya zevk veriyor. Oyunu çözmeklede alakalı oluyor. Sonraki versiyonu yeni bilgisayar aldığımda yükleyeceğim.
Victoria 2'yi oynadım oynadım sıkıldım. European universalis 4 oynasam mı diye düşündüğüm oyun çeşitleri. daha önceki serilerini oynamadığım için oynamaktan çekiniyorum.
en sevdiğim oyun tarzı.Uzayda koloni kurup yönetme tarzı bir oyun. (bkz: planet base)
civilization hepsine nal toplatır.
başını starcraft'ın çektiği oyunlardır. hatta strateji oyunları ikiye ayrılır;

starcraft ve diğerleri.
aklıma ilk gelenler:
age of empires serisi,
rise of nations,
ve total war serisi.
en iyisi civilization 5'tir.
oynaması diğer oyun türlerinden apayrı bir zevk veren, gerek taktiksel gerek takim çalışması bakımından iyi olmayı gerektiren oyunlardir.
başlığı gördüm sevindim yeminlen. 8 kişilik bfme2-rowk maçından geldim.mirkwood elf ordusu ile rush yapıp kazandırdım maçı bize.maç sonu bi rus bana küfür etsede böle oyunlar candır.
en iyi strateji belirlenmesi gereken en mühim oyun;aşk oyunu.
(bkz: 0 ad)
rome:total war serilerinin basi cektigi oyunlardir. eger vaktiniz varsa sabah oturup geceye kadar oynasaniz zamanin nasil gectigini anlamazsiniz. her seyi ile kendini diger strateji oyunlarindan soyutlamis ve kendine ayri bir dunya kurmustur. age of falan cocuk oyunu total war in yaninda.
bağımlılık yapan oyunlardır.
sıra tabanlısı makbuldür.
insanın canı böyle arada girip o ülke benim bu meydan senin savaşmak istiyor ya, işte bu oyunlar o ihtiyacı gideriyor. olsa da oynasak.
(bkz: hearts of iron)
(bkz: victoria)
(bkz: europa universalis)