1. 1.
    baş hesap uzmanı tarafından teklif edilip ve büyük bir çogunlukla kabul edilen yenidüzenlemeye göre:

Yeni yılda tek düzen hesap planında (tdhp) aktif hesaplar arasında yer alan ve kodları

15 STOKLAR
    150 iLK MADDE VE MALZEME
    151 YARI MAMULLER - ÜRETiM
    152 MAMÜLLER
    153 TiCARi MALLAR
    154
    155
    156
    157 DiĞER STOKLAR
    158 STOK DEĞER DÜŞÜKLÜĞÜ KARŞILIĞI (-)
    159 VERiLEN SiPARiŞ AVANSLARI
    16
    17

başlayan bütün kodlar iptal edilecek ve kullanılmayacaktır. Bu şekilde bütün ekonumik birimler --şirketler ve kurumlar-- stoksuz çalışmaya başlayacağından stokçulukla mücadele gündemden düşecektir.
    2 ... monk of monkmountain
  2. 2.
    sözlükteki muhasebecileri, mali müşavirleri ve hesap uzmanlarının görüşleri merak edilmektedir.
    1 ... monk of monkmountain
  3. 3.
    (bkz: aferin oglum mehmet sana da bravo riza)
    ... usualsuspects
  4. 4.
    stoksuz çalışamazsınız ,bırakın şirketleri elektriğin icadı sonrası buzdolabı+ derin dondurucu icadı ile insanlar artık evlerinde bile uzun vadeli stok yapmaya başladılar.
    bunu niye yazdım çok basit anlaşılsın diye ,bugün elektrik üretimi son bulsa en fazla 2 yıl içinde insan nüfusunun %90 'ı yok olacaktır sonrası daha da kötü.
    niye çünkü gıda ürünlerinin stoku da elektrik yokluğu yüzünden %90 a varan bir şekilde azalacaktır ,istediğiniz kadar üretim yapın faydasızdır.

tabi ben olaya türkiye olarak bakmam,bakarsam saçma olur (arkadaş güzel yazmış ama ticari stok(suzluk) olayı üretim ekonomisinin ruhuna aykırı).
    zaten böyle bir şey mümkün değil ,
    enflasyon bir anda on binlere çıkar,v bugünün venezuella'sı ve 1930'lar almanya örneği.

edison ve tesla 1880 lerde elektriği tüketime soktu.(icatlar) , dünya nüfusu 1,3 milyardı.
    bugün 7,8 milyar (7,7 üstü) ..
    bunun nedeni hızlı artışın sebebi elektik ve elektrikle çalışan her türlü alet ve ürünün gelişmesi.

stoksuz bir dünya hele ki bugün için kaosun ta kendisidir,
    ha akp yapar diyeceksiniz ,vallahi yapar , çomar ekonomisi bu.
    2 -1 ... baris hemen simdi
  5. 5.
    stok karaborsa fakirin allahı yok lanet olsun .
    zengin zengindir. fakir neden fakirdir.
    ... ruzhan
  6. 6.
    önce ciddi ciddi okuyup sonrada hasssk taşak geçiyormuş diyerek tepki verdiğim ama özünde aslında iyi bir fikir gibi görünen bişidir.
    ... mavraci
  7. 7.
    muhasebe kaydı olarak şu vevmiye kaydı yapılırsa mizan tutar:

alacak kayıt: stok koduna göre tutar
    borç kayıt: kararname ile yok edilen stok hesabı altında aynı stok kodlu tutar.

not: borçlandırılacak hesap konusunda karşı görüş ise bunun zarar olarak kaydedilmesidir. ancak bu kadar büyük zarar vuk a göre 5 yıl ileriye taşınableceğinden, devlet bu kadar büyük bir vergi gelirinden mahrum kalamayacağı için bunun zarar yazılmasına izin vermeyecektir.
    ... monk of monkmountain
  8. 8.
    Stok olmadan üretim politikası, kalitesi, fiyat istikrarı, ürün geliştirme, ürün çeşidi, maliyet analizi, otomasyon vb durumları gerçekleştirmek mümkün değildir.
    ... thebiggraywolf