1. 1.
    Teknik bir açıklaması olduģunu düşündüģüm durum.

Reisicumhur inlerine gireceģiz diyor.

Haberlere bakıyorum 4 tane koca adam ellerinde kurusoğan ile depoda dolaşıyor.

Mekanın Depolama için mi yoksa stokçuluk için mi olduģu belli deģil.

Kanımca denetimci de bilmiyor.

Diyeceģim şu ki; varsa namusu ile deposunda tutan ile stokçu arasında fark zamanında uģur dündar'ın yaptıģı gibi ocaģına ateş düşürün.

Arada farkı siz de bilmiyorsanız;

Tiyotraya gerek yok 2 tl'den de yiyoruz 7 tl'den de zaten.
    ... babacarlos
  2. 2.
    inşaat malzemeleri satanları nereye koymak lazım? Demirin fiyatı da yükseliyor, bunun yanında bakıyorsunuz diğer inşaat malzemelerinin de. Elektrik, doğal gaz fiyatları da yüksek. Yakında akaryakıt stokçuları da türeyebilir.
    1 ... sessiz geveze
  3. 3.
    bir de ihtikar var.

hadi bakalım.

(bkz: milli koruma kanunu)
    1 ... cunku ask yazilgandir
  4. 4.
    Şu anda ülkemizdeki tartışmalı konudur.

Tarımsal ürünlerde stokçuluk zor bir iştir. (Bir patates için 4-6 derece ortamda nemsiz karanlık ortam şart)

Uygun ortamda depolanması gerekmektedir.

Öyle aldım depoya attım deģil.

Sigara, yaģ, tüp de kolaylıkla yaparsın ama soģan ve patateste zor.
    ... babacarlos
  5. 5.
    Depocu dediğin adam işini yapar.

Stokçu ise, malı bekletir. Daha fazla değer kazanmasını bekler.
    ... aydinoglu ventage
  6. 6.
    Depoculuk bildiğin iş hacmini o alana yayma ve fifo VS yaparak ürün satım planını hazırlama işi. Stokçuluksa ürünü belli siyasi olaylardan evvel erkenden ilk fiyata alıp değişen fiyatlardan sonra kar marjını arttırarak satmak. Arz talep dengesini bozarak faiş fiyatlar kullanmak.

A üründen örnek veriyorum depoya 1000 adet 1 birim fiyattan aldım. Bunları kendimce satıyorum ve stok azaltıyorum. Bu stokçuluk olmaz ki. Ama ben gittim başka depo tutup iş hacmi ile alakasız bir şekilde aynı üründen Beş kat daha fazla aldım ve bunları saklıyorum. Piyasayı durgunlaştırıyorum. Ve 3 birim fiyattan satıyourum. O zaman stokçu olurum. Çok basit.
    1 ... yikanmak istemeyen cocuk