bugün

iddiadan öteye geçemeyecek bir ifadedir. Uludağ Sözlük'e katkısı ne olmuştur ki fazla gelsindir?

(bkz: O kadar iyi yazar olsaydı nobel ödülü alırdı)
(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)*
(bkz: kim lan bu stevemcqueen) *
medyaetegi'nin her zaman yediği boktur. birisi gider , arkasından ''bıdı bıdı oldugundan bıdısözlük bıdıdı''
yeter ulan! uçan kuş kılıklı site...
(bkz: silinecek başlıklar) * *
(bkz: bu steve o steve mi)
(bkz: hadi canım)
(bkz: dublörü lan o)
stivmekkuyinin(ki kendisi farklılık hastası -yada öle görünen- bir adamdır, eğer ekşideki elemansa bu) farklı görüşlere ne kadar tahammüllü olduğunu gösteren vakadır.
(bkz: stevemcqueen ünlümüymüş)
fikir hürriyeti, görüşler, ayarlar gibi kavramlarla yoğrulmuş bir yazarın, hatta iyi bir yazarın, görüşlerin korakor ifade edildiği bir ortamı kaldıramayarak, ' bana eyvallah ' demesi sonucu oluşan durum. poker masasında iki el kaybedip, elinde 4 as olduğu halde,daha fazla kaybedebilirim diyerek masadan kalkmayla eşdeğer bir hareket.*

olayın öteki yönüne bakılır ise,kendini hakem merci veya otorite olarak gören bir sitede bunun fazla gelme, az gelme gibi şeylerle ifade edilmeside, dolaylı olarak bok atılması durumuna gelen bir şeydir ki, bu tip durumlarda, 'sana dar gelen bana bol gelir' diyede bir atasözümüz türetilmiştir. hatta bir çok arkadaşın da koyun çoban populasyonu * ile ilgili atasözlerini söyleyebilme durumları mevcuttur. kanımca talihsiz beyanat, özensiz seçilmiş bir başlık. ha pardon bu piyasada devran böyle dönüyordu değil mi ?
birkac entrysini okumustum yakın zamanda. hatta tebrikte etmiştim ama ne yazıkki bırakmıs,yazık oldu! sözlügün gercektende ihtiyacı oldugu bir yazardı...
kendisinin böyle düşünmeyeceğine inandığım bir açıklama. sanmıyorum ki içinden böyle bir cümle geçirsin. kendine göre bazı sebepleri vardır ve bırakmaya karar vermiştir. bir insan birileriyle uzlaşamıyorsa, o ortamdan ayrılmakta özgürdür.

bir insan önce arkadaş grubu arasına girer. sonra bakar ki bu arkadaş grubu onun kafa yapısına uymuyor, aynı şeyleri düşünmüyorlar. sonra kendine farklı arkadaş grupları aramaya başlar. steve'in de yaptığı olay, buna benzer şekildedir.

şahsen kendi düşüncem; onun bu sözlükten gitmesi gerçekten kayıptır. küfürlü bir üslubu olsada; o küfürleri hızlıca geçerek, bir an önce "sonunda ne olacak acaba?" diye heyecanla bekleyişe girilecek türde yazılara sahipti.

ama ben sanmıyorum ki; steve içinden "ya bu sözlük bana fazla, ben takılmayacağım" şeklinde bir düşünce geçirsin. sadece uzlaşamayacağını düşünüp, fikir ayrılığına girebileceği insanların fazlalığını görerek, artık burada olamayacağını beyan ederek sözlükten ayrıldı. olayın özeti budur..
güncel Önemli Başlıklar