1. 1847.
  Cafe sayısı bakımından Avrupa'da sadece ingiltere'nin gerisinde kaldığımız, yani Avrupa'da şerefli (!) bir ikincilik kazandığımız kahve mağazaları zinciri. Dünyanın en çok turist çeken ülkelerinden italya'da bile bir tane varken bizim görmemişliğimizin haritası.
  https://pbs.twimg.com/media/Dia4GniW0AEbsAn.jpg
  3 -3 ... asuregibisurat
 2. 1848.
  almanlar yine gısgançlıkdan çatladılar.
  2 ... forza antalyaspor
 3. 1849.
  sadece bizim mahallede 7 tane var.
  1 ... kafam bir milyon
 4. 1850.
  kevase kızların oturup erkek beklediği mekan.
  2 -3 ... bakkal hasan
 5. 1851.
  Starbucks'a laf eden gitsin karbonatlı çay içsin hasır taburede götünü sakatlayarak otursun. Solcuyuz ama enayi değiliz kardeşim, ayrıca bir filtre kahveye 15 değil 5,75 veriyoruz. Bilginiz yok ama fikriniz var her konuda. Uygun fiyata daha iyi hizmet aldığım yere giderim, ürünü kullanırım.

  Starbucks yerine tercih edilecek kahve içilen başka bir mekan aynı küresel sisteme daha mı az entegreymiş? Şekilcilikten öte bir durum değil. Aptal, saptal takıntılar
  6 -1 ... bohemianrepsodi
 6. 1852.
  Koltuklari rahat mekan arkadaslarla gitmek kahve tatli yemek icin guzel bence.
  ... patronum
 7. 1853.
  Avrupa’da aynı fiyata daha kaliteli kahveciler olduğu için pek tercih edilmeyendir.
  1 ... zenci forvet
 8. 1854.
  adana'da aynı cadde üzerinde 300 metre aralıklarla şubeler açmış ve hepsini de full çektiren marka/mekan.

  önceden, solcu zamanlarımızda epey burun kıvırmıştık ama kaliteli kahve ve serin ortamı uygun fiyata müşterisine sunmasıyla kalbimi kazandı.
  1 ... alum cantabile
 9. 1855.
  Ucuza vermelerinin sebebini tengir budun iki üst entry'de çok güzel yazmış. Bim'de satılan kahveler de ucuza ama bir tahlil edilseler neler var içinde kimbilir var:
  --spoiler--
  starbucks'ta size sunulan kahvelerin bağımlılık yaratan maddeler içerdiğini, bu bağımlılık yaratan maddelerin italya, fransa, almanya gibi ülkelerde yasak olduğunu, starbucks kahvelerinde kullanılan tatlandırıcı ve renklendiricilerin coca cola tarafından kullanılanlarla aynı olduğunu, bu renklendiricileri monsanto'nun ürettiğini, starbucks ürünlerinde cargill'in mısır şurubunun kullanıldığını, starbucks'un bu tedarikçilerinin hepsinin rockefeller foundation'a bağlı kuruluşlar olduğunu
  --spoiler--
  Monsanto nedir ne değildir araştırın bi bakalım, kalite mi alıyorsunuz yoksa genetiğiyle oynanmış ürünler üzerinden sadece boş bir etiket mi anlarsınız.

  Batının her şeyini batı diye almak aptallık. Evet Bohemian Rapsody'i seviyoruz çünkü kaliteli; ama starbucks? ikisinin arasında ayırt etmeyi bilmek lazım.
  2 -1 ... asuregibisurat
 10. 1856.
  Türk kahvesinin üstüne kahve tanımayanların itibar etmediği kapitalizm sunumlu kahvemsi.
  -2 ... thelma