bugün

Zengin kişilerdir o kadar az kahveye 8tl veriyolar.Ama ben asla gitmedim gitmicem.
O sikindirik kahvelere çok para ödediğini bilmeyen insandır.
Git nescafe iç.
Parası vardır züğürtlerin çenesini yorar. Evet.
Kahve Kaliteli olduğu için fiyatlar normal bence.
para para para .
Üsteki yazar farklı bir bakış açısı getirmiş.
içtiği şeyin ismini söyleyemeyen insandır.

örneğin; double chocolaty chip creme frappuccino gibi.
Zenginlik .
fiyatlara normal demek dogrudur herhangi bir kafeye oturdugunda ornegin bir fincan cappuccino'ya 8 tl veriyorsun. begeniyorsun begenmiyorsun degisiyor. burada kalite olarak en azindan bir tik daha ustte asagi yukari ayni fiyata tatmin olabiliyorsun. dolar bazli satis oldugu icin tabii ki ayak ustu satilan 2-5 tl kahvelerle de karsilastirilamaz.
Ucuz tabi kahvesi gerçektten güzel.
starbucks'in kahve fiyatlari gayet makul bencede.
Yıllar önce pahalı idi lakin fiyat artışı çok minimal düzeyde kaldı, normal cafelerde ise fiyat artışı yüksek düzeyde gerçekleşti son yıllarda ve Starbucks şuan görece ucuz bana kalırsa.

Pahalı diyebilirsiniz ama piyasaya göre pahalı değil, ikisi farklı şeyler.
Türk kahvesi oldukça ucuz olduğu için (çoğu mekana göre) içinde bulunduğum insanlardır. Hem 0,5 pet su veriyor daha nolsun starbucks ucuz arkadaşlar. *
Starbucks ucuzdur ,yerli olmaması pahalı olduğu anlamına gelmez.

6.75 tl ye venti filitre kahve alabiliyosunuz ki bu da yaklaşık 600 ml ye denk geliyo.

Sokaktan aldığınız nescafe 3 ü bir aradaların tanesi 0.65 kr ve yaklaşık 90 ml ediyor. 600 ml için ise 4 tl vermeniz lazım.

Aynı miktarda (600 ml) için arada 2.75 tl fiyat farkı var ki filitre kahvenin çözünebilir kahveden pahalı olması normaldir. 2.75 tl lik farkın bir kısmı kalite farkından dolayı gözardı edilmelidir ama etmesek bile 2.75 tl fark olması starbucksın pahalı olduğunu göstermez.

Kaldı ki muadili kahve pazarlamacılarında bu aradaki fark daha fazla olucaktır. Sonuç olarak 2.75 tl beni bu mekana pahalı diyenlerden zengin kılmaz. Saygılar.
Gitmek istiyorum ama cüzdanım bana oradan sesleniyor

gitme dur ne olur daha şimdiden deliler gibi özledim..
Ve ortam da berbat starbucksta.
para çoksa iç.
Mekan da ucuz takılan insanlar da! Haa bi de masraftan da kacmislar o sandalyelr masalar onlar da ucuz.
damacanayla kahve içme gibi bi alışkanlığı olan tipler.
adam günde 2 fincan diyor,bu kafasına dikiyor.
Ml ve fiyat hesabı yapınca diğer bi cok mekandan ucuza denk geliyor.. çok kahve tüketen bi insan olarak diğer mekanlarda bi bardak latte 8-10 lira iken starbucksta 8.75 verip daha çok kahve içiyorum.