bugün

Pelinsu.
starbucks'ı kötüleyen kişiler.
Gloria Jeans’ten daha kötü kahve yapan bir dünya markası.
Valla benim aklıma aşk geliyor , bir mocha selamında seni aramak var ya .
Sırf snap atmak için gelen görgüsüz gerizekalılar ve çok çalışıyormuş, işleri başından aşkınmış gibi bilgisayarla uğraşan andavallar.
ellerinde kitap veya son model laptop'larıyla, kahve içmek için değil adeta insanlara nispet yapmak için gidilen kasıntı kahve dükkanı.

kitap dediğin sessiz sakin bir yerde okunur, saygı duyulur. yan tarafta dedikodu yaparak kahkaha atan kızlar, diğer tarafta boyunlarında renkli şallarıyla elit görünmeye çalışan erkekler...

kahveleri desen abartılacak kadar değil. bir kahveye 15 lira bayılacak kadar saf da değildir kimse. sadece etiketi starbucks olduğundan ve instagrama binlerce snap atılmak istendiğinden gidilir bu mekana.

hayatımda bir kez gittim. bir kutu sakızı 6 liraya satacak ne koyuyorlar içine anlayamadım. mecbur aldım ayıp olmasın diye. kısacası kahvenizi kendiniz yapın, illa da kafe kafe diye tutturduysanız da, şöyle bir bakın etrafınıza. minik, eski bir kahveciye gidin. alın kitabınızı da. loş ortamda okuyun. insanlara elit görünme çabasına girmeyin.
(bkz: karı kız)
içtikleri ortalama fiyatlı kahveyle kendini elit sanan gerizekalılar..

vasat espresso kalitesi(gloria jean's,3 nesil kahve dükkanları çok daha başarılı çoğu kahvede)

kahve kültürü hakkında bir bok bilmeyip,kahve gurusu gibi takılan müşteri kitlesi..

instagram story'sinde karton bardakla fotoğraf çekinen asalaklar..

check-in atan gerizekalıları da unutmayalım tabii

kısaca,kahve kalitesi ortalama olan ortalama bir dükkandır starbucks..müşteri kitlesinin de yüzde 90'ı gerizekalıdır..
ön yargı turnusolü.

bunu eskiden ön yargılı birisi olduğum için söyleyebilirim. Özentilerin takıldığı ve instagrama resim eklemek için gidilen bir yer olarak düşünürdüm. Bir degezide olan tutumları var tabi.

Pahalı dedikleri kahve 14-15 lira. Ufacık fincan türk kahvesine 10 tl veriyorsun zaten en dandik kahvecide.
nesi pahalı bunu anlamıyorum, su pahalı evet almayıver suyu da yeme browniyi, dışarıda kahve içebilecek bütçesi olan birisi bunu normal karşılamalı diye düşünüyorum. tek kişinin çalıştığı 4 kişilik bir aileyi zorlayabilir bu fiyatlar ama buraya yazanların bir çoğu fiyatları bile bilmiyordur eminim.
burnuma kahve kokusu geliyor ve içinde koyu renklerin hakim olduğu bir mekan canlanıyor.
Iphone,
bmw anahtarı,
dolgun siyah deri cüzdan,
kokoş karılar,
nefes alsın yeter diyen tipler,
görgüsüzlükler falan filan.
itici bi ortam. Daracık alan ve siyah ağırlıklı konsept. Kıraathanede yer kalmadıysa gideceğim mekan olur kendileri.
(bkz: starfucks)

iyi sikiyorlar.
Bana para veğr.
tall grande venti!!?! wtf?
pelinsular, berkecanlar..
çok kahverengi, çok siyah, basık, havasız.
Emperyalizm ve yerli işbirlikçileri.
Kardeşler Kıraathanesi.
seks partneri bulmak.
Ahmak turnusolu benim için. Starbucks a şimdiye kadar hiç gitmedim zorla iki kere götürülmüşlüğüm vardır. Onda da kahveyi alıp dışarı çıktım hemen. Ne kadar kasıntı bir ortam.
Kahve demek isterdim ama aklıma kahve bardağına şiir falan yazıp story atan köylüler geliyor.*
Sabah gelip prizli masaya oturup laptopunu(genellikle macbook olur) açıp akşama kadar wordden bir şeyler yazan takım elbiseli tipler. Gittiğim her şubede istisnasız en az bir adet görüyorum bu tiplerden. Kendim ise starbucksı sadece kahve amaçlı kullanıp ara sıra kitap falan okurum.
deniz kızı ile kahve arasındaki ilişki.
(bkz: fil boku)
güncel Önemli Başlıklar