bugün

Starbucks kelimesinin akla getirdikleri seylerdir.
entel dantel takılan ergenler. evet.
Kitap ve kahvenin yan yana olduğu instagram fotoları.Bi bitmediniz arkadaş.
Çikolata ve kahve .
Burjuvazi. Bi' de Proleterlerin üst sınıf kimlik sevdası.
Ahududulu cheesecake. Ama galiba artık yok.
Duz oturmak varken sandalyeden bas asagi sarkip oylece kahve icmeye calisan insanciklar.
görsel
direk toptancıdan alınan kahveler ve yapılması gelir aklıma.
(bkz: pelinsu)
(bkz: berkecan)

Daha kahve kültürünün k sini bilmeyenlerin gurban olim gayfeee demeleri. enteresan.
Ah o artık mide bulandıran snapler...
siradan bir kafede sut su karisimina bimden alinmis kahveyi koyup nescafe diye 8-9 liraya satan hijyen yoksunu - cunku hep ayni model fincan takimlarindan kullanirlar ve getirirken garson mutlaka tabaga biraz dokmus olur- yerlerde takilan insanlarin bir bardak kahveye 10 tl veriyorlar diye dalga geçtiklerini sandıkları fakat aksine damak tadini bilen insanlarin toplandigi bir kahveci dukkani geliyor aklima.
insanların ikinci dalga kahvecisi oluşundan daha çok önemsediği;

ücretsiz wifi -her gün yüzlercesini paylaştıkları fotoğraflara , sırf starbucks'ta bulunurken kahve içtiği birkaç yüz tane daha fotoğraf eklemek için-

ve priz -dibinde saatlerce oturulmasına rağmen gerçek dünyaları haline gelmiş bu sosyal yaşam destek medyalarından olası batarya düşüklüğü sebebiyle uzak düşmemeleri için-

bulunmasından mütevellit
zamanlarının büyük bir bölümünü çöpe attığı; üstüne üstlük,
kavrulma tarihinin üzerinden en az 1500 gün geçen kalitesiz kahvelere paralarının da hatrı sayılır kısmını ziyan ettikleri mekan...

her şeye tamamız ama benim midem ve aklım burada sinyal vermek için devreye giriyor... pek tabii haklı olarak...
Her çeşit insanı görebileceğiniz mekan.

Son zamanlarda (en azından bizim burası) av - avcı mekanı gibi. Şıkır şıkır giyinip gelen hatunlar yine takım elbiseli good boy lar önlerinde kahve mahve olmadan bakışıp bakışıp gidebiliyorlar. Ya da tam tersi çok üzücü ama cebindeki son para ile birazcık ortama dahil olmak için gelen insanlar.
Kötü kokulu kahveler...
instagrama hikaye aran ergenler. (bardağın üzerindeki isim görünecek şekilde)
swarm da chech in yapan ergenler.
yediğini içtiğini sosyal medyaya atan görgüsüzler.
Adını bardağa yazıp ücretsiz reklamını yapan aveller.
Kendini kahve mucidi sanan kasıntı insan sürüsü.
özenti.
10 tl verdikleri kahve için sıra bekleyen insanlar. kahvenin kalitesine lafım yok - zaten türk kahvesi dışında kahve bilmem- ama bir kahve için bir saat ayakta dikilip illa burda içicem inadını anlayamıyorum.
onunla içilen kahve.
Filtre kahve. Burada yok tabi de alternatiflere bakiyoruz.
frappuccino'su güzel mekan. yaz aylarında güzel serinletir.
Herkes caramel macchiatosu white choclate mochası der ama ben sütlü filtre kahvesi diyorum.
ğ yüzünden ismimi bir türlü doğru alamıyorlar. Her seferinde kodlamam gerekiyordu.Geçen sefer James dedim. Bekle bekle americano gelmedi. Nerede kaldı diye sordum, meğer çoktan hazırlanmış hatta soğuyor.Pek tabi 38 yıl sonra adını James yapınca hemen adapte olamıyorsun.