bugün

Nişantaşı üniversitesi 2 yıllık moda tasarımı bölümünden mezun olduğumda babamın hediye ettiği bmw x8 arabamı çarpıp bozmam neticesinde babişimin beni biraz cezalandırmak biraz da fakirleri anlamam için halkın içine karışmamı öğütlemesi maksadıyla yapmış olduğum rezalet eylem.

Dolmuşa bindiğim an niye garipseyerek baktılarını anlamıyorum. Kimse de elimdeki dolu bardağı görüp yer vermiyor ya, insanlık ölmüş diyorum o an. Yazıklar olsun.
En sinir bozucu olan ise şoförün sürekli dolmuş olan dolmuşa yeni yolcu alması ve arkalara ilerleyin diye emir kipiyle konuşması...
Bardağı mı tutayım yoksa düşmemek için demiri mi bilemiyorum, dayanamıyorum...
işte bunlar hep corona.
Derdini seveyim, Allah başka dert vermesin.

Neyse, oturduğu ahır sekisi çağırdığı istanbul türküsü durumu diyelim de adet yerini bulsun ve başlık tanımlamasını yapalım.

Edibüdü: Mutlu olsun garibim, bu mübarek ramazan ayında başlığa entry sadaka fitre amacıyla girilmiştir.
Dolmuşa nerede binildiği ve o dolmuşun istikametine göre de değişir o...

Mesela kadıköy-bostancı sarı dolmuşların girişinde kontrol var starbucks bardağı ve elinde zara poşeti olmayan 19-24 yaş arası genç kadınları almıyorlar...

Öte yandan aynı starbucks bardağı ile gebze-harem dolmuşuna bin bakalım binebiliyor musun...valla bardak gebzeye kadar gider ama sen maksimum maltepeye kadar dayanabilirsin...
Amerikadan gelmiş burada dilencilik yapıyor herhalde diyerek, bardağa bozuk para atanları göreceğimiz harekettir.

Dip not: galiba ben çok film izliyorum amk.
Fakir olduğunuzu gösterir.*
Cidden yil oldu 2020 starbucks i hala elit zanneden insanlar aramızda var mi aq ya inanamıyorum.
Essynin çıkaracağı kitabın arka sayfa özetidir.
tam bir hayaller hayatlar örneğidir.

güncel Önemli Başlıklar