bugün

Benimdir. Kahve içmek değilde, kokusudur hoşa giden, o yüzden olsa gerek.
popüler olan saçmalıklara tepkili olan insan olabilir.
Herkes gibi sıradan insandır. Tercih meselesi, herkes Starbucks kahvelerinin müptelası olacak diye bir kaide yok.
Normal bir insan.
Biri de benim. 35 yaşındayım bir kere bile gitmedim.
Hiç candy crush oynamaykp Survivor izlemeyen ve bununla aşırı övünen tiplerin son ayağıdır.

Ülke sizin sayenizde ayakta. Sizin sayenizde entelektüellik seviyemizi yüksek tutuyoruz. Sağ olun var olun. Bu nesil size müteşekkir.
Kahve isimlerini Teleffuz edemem diye gitmiyorum çok da eksikliğini yaşamıyorum.
Egoist olmayan insandır. Kendini ortamlarda havalı göstermek için kasmaz, doğaldır.
ya dışarı çıkmıyodur ya da zengindir. starbucks yaşadığım muhitteki neredeyse bütün kafelerden daha ucuz.
Ben. Popülizmin kölesi değilim.
Benimdir. Evin dibinde var ama her daim kalabalık. Biraz ilerisinde nero var caddede hem kahveler daha iyi hem daha az kalabalık...
Starbucksa gitmek için saatleri iyi ayarlamak gerek.
Mesela benim sık sık gittiğim Starbucksa sabah saatlerinde giderseniz, godomonlar kahvesini alıp kahvaltısını yapıp işine gitmek için 10 15 dakıkalığına uğruyor ve gidiyor.
Öğlen 12 4 arası lise ve üni tayfası ergen grupları üşüşüyor.
4 6 arası çocuğunun okul çıkışını bekleyen dünyaları ben yarattım edasıyla öğretmenleri çekiştiren ultra bakımlı ev hanımları.
Akşam 6 dan sonrası yaş ıskalası neredeyse karışık. 20 35 yaş aralığında değişen neüdüğü belirsiz tayfa. Bir de ne zaman gidersem gideyim günün her saati aynı koltukta oturan zaman zaman finhirdeyip yiyişen bi çift var ki inanın onlara ben bile hala bi anlam verenilmiş değilim. Gençler ya evlenin ya ayrılın yada mekan değiştirin artık ya 4 senedir aynı kızdan sıkılmadıysan aynı koltuktanda mı sıkılmadın?
Peki ben bunları nerden mi biliyorum?
Kahve almak için önümde bekleyen daima 8 10 kişilik bir grup "bakın bu sqyı hiç şaşmaz" saçma sapan kahve sparişi verip olmasını beklerlen fazlasıyla analiz etme imkanım oluyor. Bide elamanın biriyle sık sık selamlaştığım için aramızda ister istemez bi yakınlık oluştu, iki arada bi derede dedikodu yapıyoruz ayak üstü.
benim bunun zenginlik , parayla alakası yok kahve seven birisiyim ama ortamını sevmiyorum. 20 tl ye bir kahve alıp elinde olimpiyat meşalesi gibi gezenlere saygımda var isteyen istediğini yapmakta serbest. sırf kahvesini beğeniyor diye gidiyorsa tamam ama hava atmak içinse boş insan davranışı.

ama bazı insanlar gerçekten tiksinti getiriyor. mesela 60 ay vade ile iphone almış masaya koyar, dandirik bir saat almış insanın gözüne sokar. lokantaya gitmiş hemen paylaşım. zengin olsa eyvallahta asgari ücretle bu neyin havası. sonra seni beğenmez laf sokar elitim ayağı. şahsen onun içtiği kahve parasına ben bir insanı sevindirmeyi tercih ediyorum bu kadar reklam etmiyorum.

hava atmaya çalışan kendini zengin ünlü gibi göstermeye çalışan kişi bence düpedüz aşağılık kompleksi ve görgüsüzlük sahibi ya da ben mütevazı bir insan olduğumdan bana saçma geliyor.
Kahve sevmiyorum, içmiyorum. Gitmem için bir sebep yok.
Parası olan gider zumada alkol alır, starbucksta da kahvesini içer, zenginin saçma harcamalarından kime ne amk, beni zerre bağlamıyor ne çok insan düşkünü olmuşsunuz.
Kahve dünyasının 3’ü 1 arada’sını keşfetmiş Adam gibi adamdır.net
Eğer cafetopia’da falan içmiyorsanız hiç boşa zaman kaybetmeyin açın bir paket için, yemişim starbucksunu.
Servis yok, hizmet yok, kahveler ederinden daha pahali. Yani bence o kahve o parayi hakrtmiyor. Pahali dedigim bu.
Dolayisiyla tercih etmiyorum.
Şu an starbuckstayım kahvemi yudumluyorum ve bu beni ne eksiltiyor ne yüceltiyor.

Yani çokta takılmayın, kahve seven biriyseniz deneyimleyin.

Bir çay ocağında oturmak ile arasında fark aramanıza gerek yok yani.
starbucks'a gitmek kültür ise çay ocağına gidip kültürsüz olma tercihini kullanma hakkını kullanıyorum. isminizi seslenenin ayağına gidin amk.
Kahve almak için sıraya girmek istemeyen, garsonun hizmet ettiği bir ortamda keyifke kahvenin gelmesini bekleyen, kahve almak için ismini söylemek zorunda kalmak istemeyen, kahvesi hazır olduğunda ismiyle çağrılmak istemeyen, tuvalet için fişindeki şifreyi girmek istemeyen kişidir starbucks'a gitmeyen insan.
Ayni kahveyo evde enfazla 50kurusa icebilirken niye 20 kati para vereyim?
Ben de o insanlardan biriyim. pek alelâde bir yer değil ve insanı kendinden uzaklaştıran bir havası var.
özenti olmayan şahıstır kendileri.
hiç gitmemiş bir insan olarak gitsem dahi "ulan ne var bu sturbucksta. kahveleri güzel mi acaba ondan mı" diye meraktan giderim.
benimdir. bizizdir. neslimiz belkide tukenebilmektedir. milli mücadelemizdir. bu gurur hepimizin
Ne sipariş vereceğini bilemeyen insandır.
güncel Önemli Başlıklar