bugün

starbucks'ta kazık yemek istemek, yedim mi de sıcak, sımsıcak olsun istemektir.
(bkz: 25 kr luk kahveyi starbucks da 5 tl ye içmek)
kazigi atan razi yiyen razi bir tek olaya sahit olanlar razi degil ! size ne birader.
böyle diyen var mıdır orasını bilemem ama starbucks'a gidip sıcak bir kazık istemesen de yiyeceğin için hiçbir sorun icra etmez.
2 küsür milyonluk kahveye, 9-10 küsür milyon veren insan hareketidir.
starbucks'ın hizmet kalitesini, ürün kalitesini bilmeyen kişilerin söylemidir. zira, bakıldığı zaman starbucks'ın dünya genelinde çevresel olaylara karşı, duyarlı bakış açısı, gelişen ve değişen dünya piyasalarına göre fiyat arttırımını yaptığını bilmeden konuşulmaması gerekir.o 10 lira verdiğiniz kahveler ne yazık ki türkiye'de yetişmiyor, bu ürünün gümrükten ülkeye girişi bile fiyatının 10 lira olmasına büyük bir sebeb gösterelebilir. adamlar yaratıcılığını kullanmış 40 yıldır bu piyasanın içinde lider konumuna gelmiş,tabii ki fiyatını yüksek yapacak ki, sana, bana daha iyi hizmet verebilsin.
(bkz: fairtrade)
(bkz: shared planet)
(bkz: conservation international)
bayiliğini alıp konsepti değiştirerek müşterilere nargile ikram etmek istenebilecek mekan.
Kuru Kahveci Mehmet Efendi'nin gülmekten gözlerinden yaş getiren hadise.
hayatı boyunca starbucks nedir bilmeyen insan lafı. ayrıca babamın mağazası değil, hani o kadar koruyorum ama vallahi bu kadar abartılacak bi şey değil starbucks. insanlar havaya tüttürdükleri sigaraya, nargileye de bu parayı veriyolar. hatta bi şişe millera 15 verildiği de oluyo, garip değil ki bu. tercih durumu.
Öncelikle "Kazık" kelimesinin de adını ingilizce telaffuz edebilmek...
bunlar hep amerikanın oyunlarıdır.* bi' kahveye o kadar para neden verilmekte? aynı kahve, kahve dünyasında mevcuttur. niye gidilip illa starbucks'ta oradan içiliyor? anlamış değilim, hiçte anlayamayacağım galiba!
+ starbucksa hos geldiniz ne alirsiniz?
- Kazik
+ nasil olsun?
- sicak
+ tall, grande, venti?
- en buyugunden!
+ karamel, veya cikolatali sos?
- Koy, koy ikisinden koy sen, koyan koyana zaten...
buzlusu da var:

(bkz: frappucino)
şehirlerinde starbucks olmayan salak gençlerın yapmak ıstedıklerı ve yapınca da bır bok sandıkları olaydır.
londrada starbucks bizim türkiyedeki normal kavehanelerden farksızdır, herhangibir kave 1 sterlindir öyle gidemiyorum diye ağlamayın yani binumarası asla yoktu hakla yok boş işler.
güzel bir eleştiri olabilir. büyük de bir özgüven ister.
50 kuruşluk kahveyi 10 tl'ye içenlerin söylediğidir. evet.
Canı kazık çekmiş ama buna bahane arayan birinin yapacağı iş. Nevet.
O ödemeden sonra bende istrimdir.
fakirlere dert olmuş olaydır.
sıradan bir kafede bile bir fincan kahve 5 lira civarı iken 7 tl verenlere bok atmaktan başka bir şey değildir.
güncel Önemli Başlıklar