1. 1.
    tum dunya'da coca cola ve mcdonald's gibi americanism* elementleri olarak gorulen, turkiye gibi az gelismis* ulkelerde elitlik gibi absurt bir kriterle sifatlandirilan, bu yuzden de kat kat fazla pahasina dahi tercih edilebilen, kalite ve tat yonunden kiyaslandiginda buna hic mi hic degmeyen, insanin icini daraltma ozelligine sahip atmosferi olan mekanlara sahip yerlere kahve icmeye giden tiplerdir.

avustralya, fransa, almanya, belcika gibi ulkelerde* sadece turistlerin gittigi, kendi halkinin ise boyle bir kahve kulturunu hic tercih etmedigi gorulur. amerika'da ise bazi eyaletlerde her sokak kosesinde olmasindan ve yuksek dozda kafein icermesinden dolayi tercih edilmektedir. fakat yine de mantikli her musteri daha ucuza daha iyi kahveyi bulabilecegi icin starbucks'i tercih eden bir tip olmaz.

turkiye'de* starbucks'a giden tipler genelde ozenti ve dunya gorusu dar tiplerdir. ekonomiden anlamayan, kolay musteri tipleridir. ayrica bu mekandaki tiplerin birbirlerini suzen bakislari da adeta etraftakileri hor gorme cabasina girer.
    5 -6 ... kani ronik
  2. 2.
    hmm nasıl tarif etmeli..
    işte böyle iki adet gözleri vardır.. iki de kulak.. bir de ağız, ki içebilsinler birşeyler.. hı unutmadan, iki ayak üzerinde dururlar..
    13 -4 ... vera
  3. 3.
    parası olan ve keyifli kahve içen bilinçli insanlar. avam gurubun ve baba parası yemeyi beceremeyen kişilerin çamur attığı elit kesim.
    8 -7 ... tiftik kecisi
  4. 4.
    bunlar ne tikidir ne sosyetik bildiğin insandır. öğrenci de olabilir, başka birşeyde ama insandırlar.
    2 -1 ... isildur
  5. 5.
    kendilerini gloria jean's'e giden tiplerin bir gelismisi sanan tiplerdir.
    3 -2 ... kani ronik
  6. 6.
    buraya gidenlere tavsiye edebileceğim alternatif bir yer olarak:

--spoiler--
    http://www.kahvecihacibaba.com/
    --spoiler--

yerli malı yurdun malı, her vatandaş bunu korumalı...
    2 -1 ... kerameti kendinden menkul
  7. 7.
    hepsi bol paralı değildir. hepsi marka düşkünü de değildir. ancak, aralarında gayet "ayranı yok içmeye atla gider çeşmeye" türü insanlar da vardır ki, bunlar sırf "sıtarbaksa gittim şunu içtim, bunu yedim" diyebilmek için olan paralarını buraya dökerler. acınası bir izlenim bırakırlar.
    6 ... elmalicilek
  8. 8.
    (bkz: eleştirirken bokunu çıkarmak)
    1 -1 ... esprimakinasi
  9. 9.
    üyesi olabileceğim kurulmamış sözlük grubu.
    5 -1 ... aangelicaa
  10. 10.
    starbucks'a gidip, 7 ytl verip kahve içecek kadar alışveriş, marka manyağı olmuş tiplerdir. 7 ytl'ye ben bir ay kahve içerim, sen bir gün.
    4 -2 ... denize bakan pencere