bugün

Koca bir yalandır.

Nerden biliyon derseniz ben de gidiyorum...
Bende gidiyorum Ancak elit olamadım, elhit olarak kaldım.
o kadar elittirler ki starbucks bardaklarını çekip orda burda paylaşmadan duramazlar.
yalan amk bazen kıçıma gri eşofmanı takıp göz altı morluklarımı güneş gözlüğüyle kapatarak gidiyorum.
Oturup iki soluklanıp bi kahve içtik diye elit mi oluyoruz? iyiymiş...
kimisi (yani benim) içinse senin gibi fakir insanların üst kalite insanlara ulaşamaması için dizayn edilmiş seviye. ilerisini düşünecek kapasite yoktur sizde. Sorgulayamazsınız dahi paranız yetmez.
yanlış önerme.

Çoğu üniversite öğrencisi, kıvırcık saçlı ve demir halkaları orasına burasına takmış insanların ve egosundan geçilmeyen tiplerin barındığı yerdir. baba parasıyla elitlik ne amk.
Starbucksta elitlerle takılacağıma herhangi bir cafede eltilerle takılırım.
zengin olmayla elit olmayı bir sanan insan beyanı.
elit değil fakir bir insan olarak istediğim zaman gittiğim için yanlış bir düşüncedir. ha londra'da yaşıyorum ama farketmez, mecburiyetten 2 pound verdiğim kahveye ki internet kullanmak için aslında, sen 10 tl veriyorsan dusunmen gerekir belki. hep diyorum bak 4 ile çarpmayın amk.
Bir kahveye 10 lira veren sözde elit kesim işte. Tırt yani anlıcaaaanız. Olm elit kesim dediğiniz insanlar böyle görgüsüzce utanmasalar sokağın ortasına dikecekleri bir kahve dükkanında oturmazlar. Siz manşet olmuş yavşak götverenlersiniz. Tüm cinsiyetinizi paylaştıran kerane mekanı terası gibi.
doğrudur. Lan şimdi yalanlamaya çalışmayın, orada henüz hiç anadolu çomarına rastlamadım ben. Bu bile kalite açısından idealdir. Yani özetle her iddiayı yalanlayarak zeka kasan arkadaşlarım, başlıktaki bilgi doğrudur.
Açık konusmak gerekirse işimi yeni kurdugum zamanlarda para sikintisi cekerken ve bulusmam gereken birileri oldugunda tercih ettigim mekandi. Orta boy filtre kahve 5.75 tl ve birkac saat rahatlikla oturabilir, internet kullanabilirsiniz. Ortalama bir kafede 5-6 tl ye dandik granul kahveye tamah edip garsonlarin tepenizde durup taciz etmesine maruz kalmazsiniz. Elitlikten degil yani o gencler.
pelittir o. elit olsalar öyle hava atıp durmazlardır.

üzülmeyin, pelit kötü bir ağaç değildir, odun olarak baya iyi yanar.
Yaz kahveye bir daha
Tut defteri kitabı
Sarı uggli pelinsu ağa
Bir gün öder hesabı.
Elitlik nedir arkadas ya. Ozenti gencligin yeni adresi. Alim cadirinizi yapin kampinizi sanat konusun biraz tarih konusun yeter ki konusmayi ogrenin dinlemeyle birlikte. Gecen rastladim saat 1 oturmuslar onun biberi digerinin salataligi. Aq gorende tarim fakultesi ogrencisi zanneder. Seviye yerlerde bunlar mi elit.
Elitlik nedir arkadas ya. Ozenti gencligin yeni adresi. Alim cadirinizi yapin kampinizi sanat konusun biraz tarih konusun yeter ki konusmayi ogrenin dinlemeyle birlikte. Gecen rastladim saat 1 oturmuslar onun biberi digerinin salataligi. Aq gorende tarim fakultesi ogrencisi zanneder. Seviye yerlerde bunlar mi elit.
bazıları sırf fotoğraf çekip atmak içi gidiyor.
Biraz kendi çevremizden analiz kasalım. Etrafımda starbucksa giden insanları mercek altına alalım.

Volkan: 10 yaşından beri (1989) tanırım lavuğu. Sadece kendisini değil, ailesini memleketteki evini vs bilirim. Kardeşim gibidir. Taa o yıllarda bile cool olacam diye kıçını yırtar bi tipti.
Elitlik puanı : 3/10

Sena : üç aydır tanıyorum. Annesini ve babasını da tanıdım. Ofis asistanı. Kısa ve dekolte giymeyi modernlik sanan ve farklı saçma halleriyle tipik kezban.
Elitlik puanı : 2/10

Hanife : baldızım. 12 yaşından beri tanırım kendisini. Önceki nicklerimle zatı şahanelerini burda epey bi yerden yere vurmuşluğum vardır. Kezbanlığın tdk karşılığı. Plaza kezosu.

Elitlik pıanı : 1/10

Allah'tan fazla yokmuş lan etrafımda.
yerinde bir tespit.

starbucks genelde zaten cahil free bir alandir.

ingilizce bilmeyen essekler icin soyleyeyim, cahil'den arindirilmis alan demek.

havada keskin bir elitlik kokusu vardir, yer sofrasinda bulgur pilavi yiyen koyluler bilmez.
Cebinde 10 lira olan gidiyor zaten.
Ne eliti.
elit mi ? dışarıdan daha çok köyden gelmiş köylü gibi görünüyorlar. şehir hayatını keşfedeyim edasında.
Böyle bir durum söz konusu değildir. Türk halkının ABD merakından ibaret büyüyüp gitmiş bir olaydır.
5 lira 25 kuruşa tall filtre kahve içebiliyorsun.
sosyal yönden bazı daha ciks tipler geliyor olabilir ama ekonomik yönden bir elitliği yok öyle.
starbucksdan çıkmamama rağmen şimdiye kadar gördüğüm en komik entry'dir. saçmalıktır. starbucks pahalı bir mekan değildir, 5-25 lira arası kahveler var ve bu kadar abartılmasını anlamıyorum, girip şu şu kahveyi istiyorum diyorsunuz, custom istiyorsanız mesela; decaf, double shot, triple blend, (çikolatalı parçacıklıysa extra chocolate chips diyip paranızı ödüyorsunuz, çok fazla gösterişli bir mekan değil sıradan bir kahve dükkanı tchibo, caribou, kahve dünyası vb. gibi bir yer yalnızca.