bugün

eksik insandır.
izleme fırsatı olmamış olabilir derhal izlemelidir.

ancak bir de izlemeden kötüleyip alay eden bir kesim vardır ki suratlarına bir tane çakası gelir insanın.
çıkar çıkmaz izlemeyip, sonradan toplu olarak izleyince şanslı olan insandır. Hiç yoktan sondan başa doğru izleme şansı vardır. Karakterleri tanıma açısından şanslıdır.
bu tarz şeyleri dert etmemesi gereken insan. dert edecekse okumadığı ama okumak çok istediği kitaplar olsun. ayıptır söylemesi star wars severim iki üç yılda bir seriyi baştan sona sondan başa izlerim ama dune serisini okumasaydım inanın çok pişman olurdum.
çok bir şey kaçırmamış insandır, keza yeni bir filmle bütün seriyi(animasyonu da dahil olmak üzere) izleme fırsatına sahiptir. bir izleyici olarak pek bir şey kaybettirmez aksine, izlemiş bir insana da pek bir şey kazandırmaz. mesele bir sith'in demokrasiyi nasıl faşizme çevirdiği, mitler, duygular üzerine kurguludur. darth vader'ın anakin skywalker olduğunu 'spoiler' olarak bile vermeye gerek yoktur.
en iyisini yapmış insandır.
aslında şanslı insandır.

star wars'ı ilk kez izlemenin ve ''devamında ne olacak amınısikim'' demenin zevkini tadacaktır.
fazla bir şey kaybetmemiş insandır. küçükken star wars lafını duyunca kendinden geçen ben filmi izlediğim de tam bir hayal kırıklığı yaşamıştım. bu bütün bölümler için geçerlidir.
başlığı görünce benim diyen kişilerdir. Pek bir şey kaybetmeyen insanlardır.
"i've never seen star wars" isimli bir programı bile vardır. http://en.wikipedia.org/w...een_Star_Wars_(TV_series)
Ben kişisidir. Hiç sevmem bilimkurguyu.
Eksiktir. Eksiktir. Eksikliğini bildiği halde telafi etmiyorsa yazıktır.
Buyrun benim. Ama luke darth vader in oğluymuş onu biliyorum.
benim, sorun galiba, film kapağının kötü ve saçma durması.
(bkz: karga boku)

çok mu boşa yaşamış insandır?
benim. Ne filmini izledim hayatım boyunca, ne oyununu oynadım. Ve asla izlemeyeceğim.
lord of the rings üçlemesini bilmeyenden tolkien'inin adını bile duymamış insandan ,hobbit filmine gidip ,

-ya ben bundan bişey anlamadım ki, filmin yarısında çıkıcaktım yeminle.

diyen kişiden aşagı kalır yanı yoktur efendim.
boşa yaşıyordur boşa.. seriyi fullhd kalitesi ile tekrar izlemek gerekir..
Cok sansli bi insandir, filmi izlerken merakla, heyacanla izler, ezberlememistir cunku.