bugün

serinin en iyi filmi olduğunu düşündüğüm star wars devam filmi. dün aklımda filmi izlemek yoktu; annem "yıldız savaşlarını koy da luke napacak görelim, merak ettim" dedi. yani işte böylesine kendisine bağlayan mükemmel bir seri. iyi ki izlemişim. karşıma, serinin şu an ki en iyi filmi çıktı. 3 yılda ilk filmde göze batan bir çok şey geliştirilmiş ve her alanda bir şaheser çıkmış ortaya.
filmin sonunda yönetmenin farklı olduğunu gördüm ve bu kadar iyi bir iş çıkmasında rolünün büyük olduğunu düşünüyorum.
Serinin en güzel filmidir.
--spoiler--
"Ya yap, ya da yapma. Denemek yok."
--spoiler--
bu filmin tek eksiği 2 tane duello sahnesi olmaması. 2 tane duello sahnesi olsaydı eğer kesinlikle 10 da 10 puan alırdı benden.
an itibariyle fox tv de yayınlanmaktadır.
ilk filme göre daha kötü bir film.
tüm star wars serisinin en efsane filmi.
the imperial march'ın ilk çaldığı star wars epsiode'u.
darth vader, öl de ölelim reis.
yönetmen irvin Kershner imzalı 1980 yılı yapımı konu bütünlüğü bakımından serinin beşincinci filmi. 2 de oscar ödülü bulunan yapımın konusu kısaca şu şekilde:

karlarla kaplı soğuk bir gezegegende başlayan filmde luke skywalker jedi eğitimini almak üzere usta yoda'nin yanına gider. "usta musta dinlemem yaşına hürmetin var dayı bu işler bana göre değil" dese de ondaki yeteneği gören yoda "hele bir otur soluklan yeğenim" der ve luke'a el verir. Daha diplomasını bile almadan eğitimini yarıda kesen luke gücün karanlık yüzünü seçmiş dart vader'la kapışmak için yola koyulur...
star wars serisinin en iyi filmidir gerek efekt gerek senaryo gerek birebir geçen diyaloglar olsun serinin en iyi filmidir.
Serinin sevdiğim tek bölümü, zira gay jedi ları robotlarla kapışırken izlemek eylenceli değil, imparatorluk gemilerini, at-at gruplarını çarpışmadayken izleyebileceğiniz serinin tek filmi olması sebebiyle güzeldir. Darth vader doruktadır bide tabii. Yaşasın makto star wars! yaşasın savaşlı sahneler! kahrolsuz jedi lı ve diyaloglu sahneler! ciuuv!
1980 yılında çekilmiş ve ülkemizde 1983 yılında vizyona girmiş, star wars serisinin en iyi filmidir. 2 dalda oscar almıştır.

bazı önemli roller ve oynayan oyuncular;

Mark Hamill ... Luke Skywalker
Harrison Ford ... Han Solo
Carrie Fisher ... Princess Leia
Billy Dee Williams ... Lando Calrissian
benim için revenge of the sith'ten sonra en iyi filmdir. revenge of the sith bana kalırsa serinin açıkara en iyi filmidir. öyle ki, revenge of the sith'i, daha önce star wars izlememiş biri bile izlediğinde çok etkilenir, hatta star wars hayranı olur. belki bunun sebebi kötü sonla bitişidir, belki de inanılmaz kaliteli savaş sahneleridir. bilemiyorum tabi.
o günün teknolojik imkanlarını da göze alırsak star wars serisinin en başarılı filmidir. imdb top 250 movies'de 9. sırada bulunur.
1980 yılında gösterime girdiğinde dilimize "imparator" olarak çevrilmiştir yanlış anlamaları önlemek adına.
star wars episode iii revenge of the sith 'in az farkla önünde, serinin en güzel filmi. bu farkı da han solo ve darth vader yaratmakta sanırım.

episode v eski üçlemenin, episode iii ise yeni üçlemenin en umutsuz ve karanlık filmleriydi tartışmasız.

sonuç olarak; serinin en güzel iki filminin de serinin en "karanlık" iki filmi olması dikkatlerden kaçmamalı.
harrison ford'un en iyi filmlerinden biridir. ayrıca darth vader'ın luke'un babası çıkmasını sadece george lucas ve darth vader'ı oynayan ağabeyimiz (adı aklıma gelmedi allah affetsin) biliyormuş. sonradan eklenmiş o sahneye.
1980 tarihinde çekilmiştir.
seriyi geçtim sinema tarihinin en etkileyici filmlerinden biri olduğuna birkez daha idrak ettim bugün. darth vader ın karizması film boyunca bir kez bile sarsılmaz. ölürüz yoluna darth baba..
star wars legacy serisinden sonra star wars ın en iyi düşünülmüş bölümüdür.
(bkz: cade skywalker)
(bkz: darth krayt)
(bkz: darth talon)
tartışmasız serinin en iyi filmi. imperial march ve müthiş replikleri tek başına yeter. lucas aşkına!
star wars serisinin 5. filmi.

--spoiler--
luke'da babasina cekmi$ belli.anakin'in elini obi-wan koparmi$ti*,luke'un da elini darth vader kopardi.aileden gelen bir gelenek olsa gerek.*
ayrica darth vader,pelerininin alt kisimlari gemide surterken toz olmu$.gozumden kacmadi degil.evlenseydin padme ile o sanada bakardi,pelerininde yikardi,cocuklarinin anasida olurdu.*
ayrica dagobahda luke yodadan ayarin allahini yemi$tir.*
--spoiler--
genelde sonuk bir bolum olarak algiladigim fakat diger arkadaslarin yazilari ile bu fikrimden vazgectigim star wars bolumu. entry subjektiflikten karanlik tarafa gecmeden once hemen bir tanim seyttirelim.

mark hamill'in dorduncu bolumden sonra suratinin acaip yaslandigi ve bazi sahnelerde sanki baska birisi gibi gozuktugu unutulmaz efsanenin besinci bolumudur.
serinin en güzel filmidir... ve dünya üzerinde kime sorsanız en etkileyici sahnesinin darth vader'in oğluna gerçeği söylediği sahne olduğunu söyler...

Darth Vader : Obi-Wan never told you what happened to your father.
Luke : He told me enough. He told me you killed him.
Darth Vader : No. I am your father.
Luke : No. It's not true! it's imposible!
Darth Vader : Search your feelings. You know it to be true!
Luke : nooooooooo! noooo!
Luke Skywalker'ın Dagobah gezegenine gidip Yoda tarafından eğitildiği filmdir.
güncel Önemli Başlıklar