1. 1.
  Yapılmış ilk üçlemenin ilk filmi. Anakin artık yaşça ve boyca büyümüş yaklaşık 2 metrelik bi Darth Vader olmuştur. Bir de oğlu Luke vardır ki hiç babasına çekmemiş tıfıl bi oğlandır ve olaylar gelişir.
  1 -4 ... jusenas
 2. 2.
  1977 tarihli kronolojik olarak ilk,hikayeye göre ise dördüncü filmdir.imparatorun senatoyu kapaması ve paralelinde gelişen luke skywalker ın obi wan kenobi yi bulup ilk death star ı havaya uçurmasını konu alır.

  aslında filmin adı star wars tur ancak film inanılmaz derecede ilgi görünce star wars seri haline getirilerek bu film de a new hope ismini aldı.
  ... disco inferno
 3. 3.
  --spoiler--
  Obi Wan Kenobi'nin Darth Vader tarafından öldürüldüğü filmdir.
  --spoiler--
  ... xxuz
 4. 4.
  star wars serisisin ilk filmi.

  --spoiler--
  film anakin'in oglu luke skywalker'in yapilan ilk death stari yok etmesini konu aliyor.

  luke babasi kim bir haber ya$arkene babasinin ustasi olan obi-wanile tani$ir.bu da yetmez olaylar ilerledikce birde karde$i prenses leia* ile de kar$ila$ir ve a$ik olur.

  ayrica sen ne bicim delikanlisin han solo.bir duzine stormtrooperin arkasindan ko$up laf etmeyi biliyorsun ama $oyle sayisi artti mi yusuf ceke ceke* kaciyorsun yakistiramadim sana.*
  --spoiler--

  velhasili kelam guzel filmdir.
  1 -1 ... tjunky
 5. 5.
  1977 tarihinde çekilmiştir.
  ... wings for marie part 2
 6. 6.
  77'de gösterime yanlızca star wars girmiş; bu isim* sonradan eklenmiş; darth vader'ın zırhı henüz cilalanmamıştı.
  ... endustriyel siyah
 7. 7.
  luke skywalker'dır.
  2 ... kewell the wizard of oz
 8. 8.
  https://video.uludagsozluk.com/v/star-wars-episode-iv-a-new-hope-12720/

  adresinden fragmanı izlenebilecek film. fragmanın başında "somewhere in space, this may all happening right now." diyor. fakat bütün star wars filmlerinde olduğu gibi bu filmin başında da "a long time ago in a galaxy far far away" cümlesini görüyoruz. ilginç. ayrıca sadece tie fighterlar ve c3po - r2d2 ilişkisi için bile izlenebilir.
  ... kewell the wizard of oz
 9. 9.
  bir insanın kalbinden daha az değerli olan bir film.
  1 ... bado
 10. 10.
  geçenlerde bir sinema dergisinde okuduğuma göre yeniden çekilmesi gündemde olan film. Star wars fanları tarafından yeniden çekilmesi için yoğun baskı yapılmaktaymış. Fakat herkesin malumu episode 3'ten sonra, george lucas bir star wars filmi daha çekmeyeceğini belirtmişti.

  Çekilmesi durumunda bilinen filmin dışında, episode 3 ile 4 arasında geçen olaylara da kısaca değinilebilirmiş. Hadi bakalım.
  2 ... lorenzo