1. 1.
  sürprizdir herhalde. yoksa ben dijitürk'ten, dijitürk çıkar diye biliyordum.

  büdüt: star da çıkar diye biliyordum. *
  6 -3 ... endirekt serbest vurus
 2. 2.
  aydın doğanın başka bir oyunudur. bakalım daha ne pislikler görcez.
  1 ... patlaklastik
 3. 3.
  aydın doğan ın digitürk* ile yarışamayacağını anlayınca yaptığı çamurdur.
  1 ... tweener
 4. 4.
  (bkz: star tv yi izlemek için d-smart almak)
  ... muhasebeye giris
 5. 5.
  digitürk'ün kaybettiği için suçlanmadığına göre, çukurova düzgün hizmet vermekte. sevindirici.
  ... bl
 6. 6.
  dijital platform savaşlarındaki son hamledir.

  star digital açılır, sonrasında star digital bu işi beceremez, hemen akabinde açılan digiturk, kablolu yayında da var olan bir kanal üzerinden 1. ligin yayın haklarını satın alır. sonrasında sadece digiturk platformunda olan lig tv'ye geçer yayınlar.

  doğan holding sansui free tv adıyla yeni bir digital platform yaratma çalışmasına girer, halka gizliden "ligin yayın haklarını alacağız" söylentisi yayılır. ihalede ise, sansui free tv babayı alarak tarihteki digital platform çöplüğüne gider.

  digiturk rakipsiz olarak yoluna devam ederken doğan holding bu defa d-smart adında bir platform kurar. ilk büyük kazığı discovery channel'ın türkiye yayın haklarını alarak doğan holding atar. animal planet'ı da bünyesine katan doğan holding, belgesel savaşlarında öne geçer. discovery'nin digiturk'ten ayrılması her ne kadar "sarsmadı bizi" dense de, digiturk'e gerçek anlamda darbe indirir. digiturk, discovery tadındaki yayınları national geographic'e kaydırıp, national geographic wild'ı platforma alarak, karşı atak geliştirir.

  d-smart bu arada hazırlık maçlarının yayın haklarını alıp, bir de bu maçlara şifre koyunca halkın bariz tepkisini çeker... bu arada, ön eleme maçlarının yayın hakları da zaten doğan holding'te olduğundan -fenerbahçe'nin sadece yurtiçindeki ön eleme ve uefa maçları doğan holding'te- gazetelere boy boy ilan vererek satışlarını arttırmayı amaçlar.

  tabi arada bir bjk tv harekatı yaşanır. d-smart beşiktaş'ın bir hazırlıkmaçını ilk yarıda d spor'dan, 2. yarıda ise bjk tv'den verir. bjk tv'ye ise şifre koyar. bunun üzerine digiturk bjk tv'yi platformdan çıkarır. yani benzer patlak daha bjk tv olayında gerçekleşmiştir.

  yazılı basının neredeyse tekeli konumundaki doğan holding, gazeteleri yardımıyla, kamuoyunda baskı yaratarak süper ligin yayın haklarını almak için harekete geçer...

  bir yandan ön eleme maçlarının reklamını yapan doğan holding'e, digiturk "süper lig de, uefa da, -uefa maçları show tv'de- şampiyonlar ligi de, türkiye kupası da digiturk'te" ilanları vererek karşılık verir.

  son hamleyi ise, doğan holding, star tv'yi şampiyonlar ligi'nin başlamasına 15 gün kala digiturk platformundan çekerek yapar. durum kanal d'nin de çıkarılmasına kadar gidebilir.

  doğan holding'in medyanın her alanında tekelleşmeye yönelik politikaları her daim devam edecektir. değil star'ı çekmesi, kanal d'yi de çekse, d-smart bu stratejiyle, bu yayın kalitesizliğiyle, digiturk'un yanına bile yaklaşamaz.
  2 ... paleface
 7. 7.
  yagmura baglanilmis olaydir. kolay kurulum da care olmayinca digiturk 473 73 73 aranilmis , "buyukcekmecedeki yogun yagmur sebebiyle bu arizanin yasandigi " aciklanmistir. yemedik simdilik , bakacaz.
  ... calemityceyn
 8. 8.
  an itibari ile star tv halen digiturkte durmaktadır.
  ... patlaklastik
 9. 9.
  emektar bir bilgisayarda sorun yaratmayan * bir durum.
  (bkz: kablo tv)

  tek dert sampiyonlar ligi ise, uefa'nin tum oyunlarini yayinlayan direct8.fr* onerilir.
  ve ttnet'e inat diyeyim artik; uefa kupasi'nda galatasarayin on eleme macini 1 mbit baglantida en ufak bir sorun cikartmadan fullscreen izletmistir.

  kahrolsun emperyalizm! *
  1 ... revolter00