bugün

öğretmenlik mesleğine adım atmak için yapılması gereken stajdan birinci yada ikinci kısmı gerçekleştiren öğretmen adayıdır. birinci kısım okulların tercihlerine göre birinci yarılyıl yada üçüncü yarıyılda yapılırken; ikinci kısım dördündü sınıf olarak adlandırılan 7. ve 8. dönemleri kapsayan zaman diliminde yapılır.birinci kısım lay lay lom halinde geçerken; ikinci kısımda stajer öğrenci öğretmen olma bilincini omuzlarına almış ve öğrenci konumundan öğretmen konumuna geçmek için ders anlatır vaziyete gelmiştir.
hatun ise erkek öğrenciler tarafından kafeslenmeye çalışılan, erkek ise hiç sallanmayacağı korkusuyla kendini tecrübeli hoca gibi göstermeye çalışan insan şeysi...
(bkz: taze mal)
yıllar geçtikçe iyice şirazeden çıkar ve maalesef has mal olur bunlar.
öğrencilerin, özellikle öğretmenlerin zerre sallamadıkları yeni yetme öğretmendir. içinde eğreti durduğu elbiseleyle ne kadar ciddi gözükmeye çalışsa fostur. en hayırlısı izin alıp okulun kantininde çayını hüpürdetmek ve teneffüste öğretmene bol köpüklü bir türk kahvesi söyleyip staj puanını kopartmaya çalışmaktır. öğretmen bayan ise, parfümüne, cildine v.s. iltifat da edebilirsiniz.
insanın tüm merakıyla o ilk günü beklediği, hatta staj için pahalı takım elbiseler aldığı, cillop gibi traş olup parladığı, evet artık tam bi öğretmen oldum deyip sataj yapacağı okulun kapısına yaklaşırken bir lise öğrencisinin
-birader ateş varmı
-ben bu okulda stajer öğretmenim
-nabayım, sen ateş varmı onu söyle
-yok
-a.q senin
şeklinde öğrencilerden muamele görüp bütün hayallerinin yıkıldığı kişidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.