1. 1.
    Staj yeri fabrika olacaksa, sigortasız olarak kesinlikle çalışmamak.
    ... coincidental magic
  2. 2.
    televizyonda yapmayınız.
    1 ... televizyonçocuğu
  3. 3.
    bilgi islem merkezinde yapilmasi stajyer icin hayirli olmaktadir.
    2 ... painkiller
  4. 4.
    tam vaktinde staj yerinde olmaya çalışmak, saygı ve öğrenme hırsı iyi bir staj için yeterli olmaktadır.
    2 ... ben miyim
  5. 5.
    Başınızdaki teknisyenlerle,formenlerle ve özellikle şef ile iyi geçinerek, fabrika sahası işlerine götürmeleri için rica etmek, mantıklı sorularınız olunca (bazı arkadaşarımınki gibi abuk subuk olmasın) sormak; sormadan kimse bişey söylemez size. Özellikle devlet fabrikalarında yapılıyorsa uzunnnn geçecek boş zamanlarınız için , bulmaca, gazete, dergi v.s gibi vakit geçirecek materyallerin her sabah alınması, staj yerinde huzursuzluk çıkartılmaması.
    1 ... emperor
  6. 6.
    tek kural: soru sormak yok
    ... crazyever
  7. 7.
    fotokopi makinasına kağıtları doğru yerleştirin. bıktım artık hep yamuk çıkıyor. bir de geçen bir yerde okudum fotokopi makinalarının % 80 i üzerine oturup poponun kopisini çekmekten bozuluyormuş. yapmayın güzel kardeşim cep telefonu diye bir şey var.
    3 ... aabi
  8. 8.
    staj yapılmaz, zorla yaptırılır. bu yüzden rahat olun her işe burnunuzu sokmayın.
    2 ... derek
  9. 9.
    fotokopi çekmeyi sevin, ayak işi yapmaya ve çömez muamelesi görmeye alışın.
    1 ... dancerinthedark
  10. 10.
    aklınıza takılan her soruyu sorun. önceleri sizi başından atmak isteyecek olan yetkili şahıs, ısrarcı olduğunuzu görünce bilgilerini sizinle paylaşma yoluna gidecektir.
    saçı uzun ve sakallı bir erkekseniz kestirin. staj yapmak teknik veya pratik bilgi edinmenin yanı sıra iş hayatı psikolojisini de tanımaktır. efendi gözükmenizde fayda var.
    1 ... patik giyen vampir