1. 1.
  polisin sosyal hayatta yeri yoktur. bu yüzden desteklenmesi gereken istektir.
  1 -2 ... cool cat
 2. 2.
  desteklenmesi gereken bir sistem. bildiğim kadarıyla ve tanık olduğum kadarıyla fifa saha içinde veya yayın içinde hiçbir polisin bulunmasını istemiyor. FIFA U20 dünya kupasında buna bizzat şahit olmuştum. (gönüllüydük o zaman)
  2 -2 ... kiravsl
 3. 3.
  Rahat molotof atamayan çapulcu talebi.Sikeeeee sikeeee o polis ensende olacak herkes haddini bilsin.sizin özgürlüğünüz bizim izin verdiğimiz kadar.adam olana dek.
  2 -3 ... sandalye tutkusu
 4. 4.
  ondan önce insanlar maç izlesin istiyoruz.
  1 -1 ... buffo
 5. 5.
  Haklı taleptir. Bunun yanında yukarıdaki bir açıklama aslında baştan beri olan durumu özetliyor. Ne demiş yukarıdaki arkadaş?

  "sizin özgürlüğünüz bizim izin verdiğimiz kadar"

  "Siz" ve "biz" bu kadar bariz mi? Bariz olması için gereken yapılıyor. Yani bu durumda gezi direnişinin "özgürlük" talebi yerinde bir taleptir. Bu yüzden demokratik taleplerden bahsedilmesin lütfen. Çünkü meydanlarda demokratik haklar ekseninde müdahale ediliyor. Ayrıca polisin bir sabah yaptığı molotoflu tiyatro hepimizin aklında. O yüzden molotofu kimin kullandığı ortada. Ama bu sözü kesinlikle unutmayalım. Çünkü akp'nin sloganıdır bu söz. Unutmamak için yeniden;

  "sizin özgürlüğünüz bizim izin verdiğimiz kadar"

  Ve cevabı şu şekilde verilir:

  "Hak verilmez, alınır"
  -1 ... kafka labirenti
 6. 6.
  Sadece kendileri maç seyreder. Takımlar artık, polislere bilet satar.
  ... eroltastansonraenkotuadam
 7. 7.
  hiç maça gitmemiş ergen söylemi.
  daha geçen gün derince belediye- sakaryaspor maçına gittim, eğer polis olmasa dışarıda ve içeride fena şeyler olabilirdi.
  üç beş özel güvenlikle olacak iş değil bu.
  polisleri sevmiyorsunuz eyvallah ama bokunu çıkarmayin.
  -1 ... maweraunnehir