bugün

beklentiyi, bekleneni yahut beklenilesi olanı karşılayamama durumu bir bakıma kendi payıma.
stabil yani sabit bir yalanla yaşama mecburiyeti.
sade ve sabit, tek ve detaylara boğulmuş bir yalan.
her şey bir beklentiyle başlar. birileri bekler. sadece geride kalıp seni değil, seninle beraber bişeylerin olmasını da bekler.
olmayınca olmuyor amına koyim bazı bazı.
geriye kumar oynamak kalır.
masaya koyduğun yalan kartnda, birilerinin hayalleri, senin olduramadıkların ve sonucu her zaman hüsran olan duygular vardır.
güzel bişey değildir esasen yalan. söylemek yahut yaşamak zorunda olmak birlikte.
bir kaçıştan öte direnmektir. tabi tek bir yalandan ve değişmeyeninden bahsediyorsak.
çok laf yalansız olmaz diyen götü referans aldım ben. bu sebepten tek ve sade bir yalanla yaşamaya başladım.
işin doğrusunu benden gayrısı bilmez.
beceremediğinden değil aslında isteksiz oluşumdan kaynaklıydı. istemedim. zorlamadım hatta denemedim bile.
ama birileri beklenti içinde.
yalan.
hey aynı yalan.
herkese aynı yalan.
bu yüzden sonucun ceremesini çekme merhalesine varamadım. bir bakıma da zaman kazandıran cinsten bir kart oldu, ileride elimi açma adına.
bugün altıncı yaşına bastı birlikte yaşadığım yalan. ama büyütmedim. hep ilk gün gibi duruyor karşımda.
kirletmedim henüz.
bilincim bir dost yarattı belki.
olduramadıklarımın vücut bulmuş haliyle, arada tekliğime ortak olur gibi.
ilginç bir ilişkimiz var vesselam.
muhteviyatı okuyan için önemlidir yahut değildir lakin birilerinden bir parçadır, buna eminim.
ben yalanımı söyler kederlenirim, karşıdakilerin mutluluğunu görünce. onlar mutlu olur, ben hüzünlenirim.
bazen insanlar yalanlara da inanmak ister ya.
bu öyle değil işte.
inandıklarının gerçek olduklarını zanneder yahut bir önceki laf u güzaf.
dediğim gibi konu kendi adıma yahut bir kaç birisi adına mühimdir.
yalanınız tek olsun.
içini istediğiniz gibi doldurun.
yalanınızdan şaşmayın.
yoksa gerçekle yalanı, söylenenle söylenmeyi tutturamaz, yakalayamazsınız.
ayırt edemezsiniz.
yalansız anlara.
iki farklı ruh taşımaktır. Bundan sonra hep kinci ruhumuzla tanılır, birincisiyle yaşarsınız.
-memnun oldum.
-asıl ben memnun oldum.
güncel Önemli Başlıklar