bugün

Şu sıralar ablak suratlı zırlak pensilvanya sümüklüsü ile aşk yaşayan adamdır. O da papa'yı çok sever. Canım.
Yolsuzluklarıyla, hain politikalarıyla, ABD uşaklığıyla, barındırdığı hırsızlıklarla, teröristleri baş tacı etmesiyle, oy kapmak uğruna vatanı satmasıyla ülkeyi batıran adama göre, masumiyet müzesi gibidir.
suçu gölgede kalmıştır.

sgk nın 77 milyar lira açık vermesi
cehape lilerin tutundugu daldir.

çürük daldir vesselam. daha ssk yi idare edemeyen adam nasil yeni türkiye yi idare edecekse artik.
Türkiyeyi de batırmaya gönüllü şahsiyettir.
(bkz: yusufff32)
Yıllık ortalama 20 milyar tl zarar ettirendir. Son beş yılda.

Sene 91 falan. Demirel kanun çıkardı. 5000 gün prim ödeyen emekli olacak diye. Yani millet çatır çatır emekli oldu. Ssk'nın, prim almadan ödeme oranı çok yüksekti bugüne kıyasla. işte o zamanlar kılıçdaroğlu müdürlük yaptı o kurumda (1992-1999) ne kadar zarar etmiş kurum o zaman? 7 yılda toplam zarar 2,5 milyarın altında. Şimdi ise yıllık 20 milyar.

2014 yılında sgk'nin topladigi prim, 26 milyon çalışandan toplam 168 milyar tl. Kişi başı 540 tl falan. Bu kurum bu kadar zarar ediyorsa biyerde sıkıntı var.
Sgk kâr elde etmesi gereken bir kurum değil elbette ama artık boku çıkmış durumda. Çalışandan 540, işsizden 288 lira para topla, arazileri peskes çek, sonuç? senede 20 milyar zarar.

Evet kılıçdaroğlu batırdı.
ülkeyi batıran adamın yanında hiçbir laf edilmemesi gereken adamdır.
(bkz: ssg)
biri yazacaktı. *
(bkz: geliyor kılıçdar kılıçdaroğlu)
ülkeyi batıran adama muhalif olan adamdır.
Cevap veriyorum. Kemal Kılıçdaroğlu.
(bkz: gss pirim borcu)
(bkz: ülkeyi batıran adam)
görsel
Kemal Kılıçdaroğlu dur. Bilmeyenler o dönemleri görmeyenler savaş ay ın programından bu konuyu izleyebilirler.

Ssk yı batırdı sıra chp de.
batması yönetim şeklindeki acızlıkle alakalı bir durumdur. savaş ayın proramını izleyin. ssk hastanelerini necaset götürüyordu. her yer pislik içindeydi. doktorlar ve personel çalışmıyordu.
savaş ayın programına dönemin sağlık bakanı bile bağlandı. oda kılıçtaroğlu nu haksız buldu. ssk nın malları dışarda satılıyordu. ambulanslarının içi soyuluyordu.
e buda adamın basıretsızlıgı yüzündendir. şimdi bu adama türkiye yi mi teslim edeceksiniz? kafa hoş galiba. yemin ederim sözlük yazarları bu adama babalarının işini bile emanet etmezler.
Bir troll sıçmığı. işin en acı yanı da halkın % 50 sinin buna inanıyor oluşudur. Birazcık beyin ve araştırma duygusu olsa halbuki son 15 yılda sgk eski adıyla ssk'nın ne kadar açık verdigini ögrenince dudakları uçuklar bunların.
sgk 2006 senesindede zarar ediyordu. gözümle şahit oldum. doktor ilaç yazıyor ama pahalı ilaçlar har vurup harman savuruyorlardı. sonra birileri el attıda aile doktoru ortaya çıktı ilaçlar yarı hasta ödedi yarı sgk. eskiden muayene ücreti yoktu başı boş insanlar o doktor bu doktor geziniyordu.

amerikadada yolsuzluk oluyordu. hemde ne yolsuzluklar. türkiyedeki alman hastanesindeki gibi doktor ameliyat yapacak ufak bir kesik sonra dikiyordu devletten ameliyat parası alıyordu yada hastasından alıyordu. sözde ameliyat yaptım parası. halbuki ameliyatlık bir şeyi yok. şimdi ne yapıyorlar bilmiyorum sgk ameliyat kamera kayıtlarını istiyormu bilmiyorum. sgk para ödeyecekse kanıt lazım.
ssg yi batıran adam kazuktur lakin ssk'yı batıran adamı bilmediğimdir.
Ssk'yı Batırma iddiası Doğru bile olsaydı, gene de türkiye'yi batıran adamın yanında masum kalacak kişidir.
Kendi ağızlarıyla itiraf ettikleri tek bir örnek maliyeti
--spoiler--
2 milyon 541 bin Suriyeli Türkiye'de yaşıyor.
8 MiLYAR DOLAR HARCANDI
http://www.ntv.com.tr/tur...cAUOZp-r4li8ezQ--spoiler`--
Sırf suriyeliler'e harcanan şimdilik 8 milyar dolar geri dönüşümsüz paraya karşın kılıçdaroğlu'nun sebep olduğu iddia edilen 1 milyar 111 milyon tl'lik ssk'nın açık miktarı devede kulak kalıyor.

Hala ne yüzle konuşuyorsunuz aktroller?
geçersiz ifade.

"ssk", "sgk" gibi kurumlar kar amaçlı kurulmuş yapılar değildir.

"devlet, vatandaşının "insani" ihtiyaçlarından sorumludur. devlet, aynı zamanda güçsüzleri güçlüler karşısında koruyarak, gerçek eşitliği yani sosyal adaleti ve toplumsal dengeyi sağlamakla da yükümlüdür."

yani, devletsen, vatandaşının "sağlıklı" olmasından sorumlusun. bunun "için" varsın. bunu yaparken de ilgili kurumunun kar ya da zarar etmesi seni ilgilendirmez.

toplanan SSK primleri ile ödenen emekli maaşları ve sağlık giderleri arasındaki fark zarar olarak adlandırılıyorsa, söylenecek çok şey yok.
ülkeye faydası olan adamın chp ile ne işi ola. 1923ten beri yüktür bunlar bu millete.
cahillere göre kemal kılıçdaroğlu'dur.

ssk batmaz, ssk gibi sosyla kurumlar kar etme amacı ile kurulmuş kurumlar değildir; halkın sosyal ihtiyaçlarını karşılamak-halka hizmet etmek amacıyla kurulmuşlardır. ssk ne kadar merkezi bütçeden para yiyorsa, halka o kadar fazla hizmet etmiş anlamına gelir.

şimdi bulamayacağım bir araştırmaya göre, ssk ak parti döneminde kemal kılıçdaroğlu dönemine göre daha fazla zarar etmiştir.

kemal kılıçdaroğlu'nun ssk yı batırdığını iddia eden cahiller, ilgili yıllardaki okulların durumunu hatırlıyor mu? 80 kişilik sınıfları ne çabuk unuttunuz? ama kemal kılıçdaroğlu chp genel başkanı ve chp de muhalefet partisi olunca kemal kılıçdaroğlu'na saldırıyorsunuz değil mi? neden 1990-2002 yılları arasındaki milli eğitim bakanlarını eleştirmiyorsunuz? mesela neden filan eğitim bakanı eğitimin anasını sikti fiilan demiyorsunuz? akp parti yancısı olarak olaya bakmanız sizi hakikate karşı kör etmiş olmasın?

bu arada kemal kılıçdaroğlu, türkiye'nin sayılı hesap uzmanlarından biridir.

mallar için not: ak parti muhalifi değilim. chp taraftarı değilim. hiç oy kullanmadım. siyasetinizin de partilerinizin de allah belasını versin.
ssk kar amacı güden bir kuruluş muydu ki batsın dedirten başlık.
Şimdi CHP'yi batırıp Ak Partiyi çıkartan kişidir.