bugün

Tek kelimeyle maldır.
vatan hainidir.
ülke batıranlara kızmıyorum ülke batarken rakı alemi yapıp seyirci kalanlara kızdığım kadar . hee demek ki ülke batmıyormuş !

batıyor ise vatanseverim diyen atatürkcüyüm geçinen soysuzlar nerede ?

işte buradan anlayın ne kadar atatürkcü yada vatansever olmadıklarını !

icraat kısmına bir adım dahi atamazlar yani vatanseverlik dilde .

15 temmuz da marketlere koşan vatansever komşularımızı da gördük .

sözde vatanseverler yani . partileri de belli chp hdp filan ! 15 temmuz a tiyatro diyenleri kontrollü darbe diyen köpeklerden bahsediyorum !

ama biz tankların önüne koştuk çok şükür .

ite köpeğe bırakmadık bu vatanı .

bırakmicaz da .

şekil a da görüldüğü gibi ne eksik ne fazla .
ülkenin batmadığını her şeyin güllük gülistanlık saat gibi tıkır tıkır işlediğini iyi bilen adamdır. evet...
Başlığın anası karakter sınırı yüzünden s2ldi. Karaktersizler anlamaz. Açıklayalım.
düşmanla tartışacağımız yerde chp hdp li soysuzlarla tartışıyoruz . enteresan !

bu işte bir bit yeniği var tabiki !
Hayatımda bir kez chp'ye oy verdim. O da Mansur yavaş için büyükşehir belediyesinde. Hdp ile kol kola gezip, oylarına talip olan mal değnekleri bizim vatanseverliğimizi soyumuzu sopumuzu tartışamaz.

Genleri yetmez.
Yine mantıklı konuşmuş bu herif.

O değil de nolur bu akşam antalyaspor maçı?
Antalya bize yaslar hayırlısıyla gibi geliyor.
SSK yı batıran koca ülkeyi ne hale getirir Azizim hiç düşündünüz mü ? yapılan ve sizin hiç görmediğiniz ve asla görmeye niyetli olmadığınız icraatlardan bahsetmek isterdim ama fayda etmiyor.

Ben destekçisi olduğum kişinin - partinin yanlışlarını da en az doğruları kadar açık bir şekilde konuşurum yanlışa yanlış derim.

Siz doğru birşeyler yapın onlara da doğru demesini bilirim elbet. Ama önce doğru şeyler yapın. ilk önce terörden medet ummayı kesebilirsiniz. Terör seviciler sizi kurtaramaz.

Yönettiğiniz şehirlere faydanız olsun. Biraz hizmet görsünler. izmir rezalet durumda. 81 ilimizden sadece 1 tanesini yönetemeyen bir parti ülke yönetebilir mi ? Tamam kabul ediyorum ikisi çok farklı konular. il ilçe yönetemeyen bir partiye ülke emanet etmek içimden gelmiyor arkadaşlar.
Hepimizin elinde iyi-kötü bir telefon var üstelik bu cihazla internete bağlanıp zibilyon tane bilgi edinebiliyoruz. Bakın benim az önce öğrendiğim bilgiyi aktarayım size de şu “ssk’yı kılışştaroğlu batırddıığğ” goy goyunuz bi bitsin.

“KEMAL Kılıçdaroğlu’nun adını “SSK’yı batıran adam”a çıkarmak için yıllardır süren ve galiba etkili de olan bir kampanya var.

Kılıçdaroğlu’nun eleştirilecek, beceriksizlikle suçlanabilecek, yanlış bulunacak bin tane icraatı vardır belki ama “SSK’yı Kılıçdaroğlu batırdı” demek, en hafif tabiriyle insafsızlıktır.

Çok açık, çok net söyleyeyim, SSK’yı batıran Kemal Kılıçdaroğlu değildir.

SSK’nın 1990’lı yıllarda çok ciddi açıklar vermeye başlamasının ve batma noktasına gelmesinin nedeni iki kişidir.

Bunlardan birinin adı Süleyman Demirel, diğerinin ise onun ekonomiden sorumlu kişisi Tansu Çiller’dir.

Turgut Özal, Başbakanlığı döneminde, SSK’nın giderek batmakta olduğunu görerek emeklilik yaşı konusunda bazı düzenlemeler yapmıştı.

1991 genel seçimlerinde, Süleyman Demirel liderliğindeki Doğru Yol Partisi’nin seçim vaatlerinden biri de “emeklilik yaşının düşürülmesi”ydi.

O dönemde Özal, bas bas bağırmış ve “Bunlar SSK’yı batıracak” demişti.

Nitekim seçimlerden galip çıkan Demirel DYP’si, hükümeti kurduktan sonra emeklilik yaşını düşürmüş, türlü emeklilik yolları getirmiş ve SSK’nın iki yakasını bir araya getirmesine olanak bırakmamıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun şanssızlığı, bu kararlar alınırken ve SSK siyasi kararlar neticesinde batağa sürüklenirken genel müdürlük koltuğunda oturmasıydı.

Siyaset bu kararı verdikten sonra, o koltukta ister Kemal otursun, ister Ahmet, ister Mehmet, SSK’nın batma noktasına gelmesi kaçınılmazdı.

Demirel ise bu durumu bilmesine rağmen bu kararları almasını, “Sosyal devlet, emeklilik kurumlarına yardım eder” diye savunuyordu.

Bugün de hükümet emeklilik yaşını 35’e çekse, gereken gün sayısını indirse SSK yine batacaktır.

Peki “Sorumlusu genel müdürdür” diyebilir miyiz?

O günleri hatırlamayan gençler, SSK’yı Kemal Kılıçdaroğlu batırdı zannedebilir.

Ama o günleri yaşayanların bunu söylemesi insafsızlıktır.” Fatih Altaylı

Kılıçdaroğlu döneminde sgk açığı 2.2 milyar lira iken bugün açık 485 milyon liraya ulaşmıştır. Sgk genel müdürü kürşad arat’ın adının geçtiğine hiç şahit olmadım. Çünkü kendisinin yaptığı her şey ülkenin iktidarı tarafından kararlaştırılan şeylerdir.

Anladın mı artık canım kardeşim? Ha benim güzel kardeşim?
hangi ülke batmış pardon.
“Ned stark öldürüldükten sonra kuzey çok yalnız kaldı, üşüyoruz reis” diyorum kanka. Boşver sen batmış batmamış düşünme bunları. Sanırım pilin yüzde 5 kalmış sen kendini düşük güç moduna alıp yaşamaya devam et.
gılışdarın sesehayı batırdığı da yalan dolan algı dedi kavede bir dayı.
kimdir bilmem.