1. 80.
    izlemedim henüz ama çok fazla abartıldıgına inanmaya başladım.
    1 ... birimza
  2. 81.
    halen direnenlerdenim ama nereye kadar. açacağız bir bölüm gibi.
    2 ... masklavi
  3. 82.
    bütün oyunu ihtiyar adam çeviriyor. alın size spoiler izleyin şimdi.
    1 -4 ... dis guclerin oyunu
  4. 83.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2192195/+
    uykusuz dergisinin kapağına konu olmuş dizidir.
    4 -1 ... fikrimfirarda
  5. 84.
    güzel ve sürükleyici dizi fakat biraz fazla abartıldı sanki. ha ben baya nefesimi tutarak izledim bazı bölümleri orası ayrı.
    1 ... vete
  6. 85.
    Filmin tek iyi tarafı ölüm denilen şeyin zengin ve fakir içinde eşit olduğunun vurgulanmasıydı.

Dünya denilen acımasız bok çukurunda her gün ölmek yerine bir kere ölmek pekte mantıksız gelmiyor.
    1 ... benimhalaumudumvar
  7. 86.
    izlememek için çok direndim ama tek sezonluk tamı tamıma sadece 9 bölümlük olunca bir deneyeyim dedim iyi ki denemişim. Bütün önyargılarımı ve söylediğim sözleri geri alıyorum ama şunu da söylemeden edemeyeceğim. Güzel bir dizi mi? Evet. Abartıldığı kadar güzel bir dizi mi? Kesinlikle hayır.

Entry'nin bundan sonraki kısmında belki birazcık spoilerlar olabilir baştan uyarayım.

--spoiler--

- dizinin Müzikleri güzel.

- aşırı sürükleyici bir yapısı var ancak bu yapı sonraki bölümde ne olacak acaba merakından çok dizinin genel atmosferi, ortamından mütevellit böyle.

- ana karakter çok silik, ruhsuz bir eleman. Bundan kahraman yaratmaya çalışmışlar ama çok zorlama durmuş maalesef.

- özellikle misket bölümünde gerçek hayatta insanoğlunun dostum dediği her insanı çıkarı doğrultusunda yeri geldiğinde nasıl anında yarı yolda bırakacağını güzel anlatmış. Hayatın genel felsefesi açısından Favori bölümüm bu oldu.

- ilk 6 bölümden sonra hikaye örgüsü tamamen kopuyor burada bir konudan başka bir konuya çok hızlı atlanmış seyir zevki düşüyor son 3 bölümde.

- dizinin gidişatı çok kolay tahmin edilebilir olmuş. Birkaç bölüm sonra kimin ne olduğunu, ne gibi hareketler yapabileceğini olay örgüsünün nasıl devam edeceğini az çok kavrıyorsunuz bu da birazcık alınan zevki düşürüyor doğrusu. Karakter derinliği açısından ise hiçbir şey yok.

- dizi 6. Bölümden sonra tamamen ana gidişattan koparak bambaşka bir hikayeye bürünüyor dediğim gibi. Hadi bunu kabul ettik diyelim de bari polis çocuk ile kardeşi olan yöneticinin arasındaki bağı biraz daha detaylı işleseydiler. Polis çocuktan ciddi şeyler beklerken boku bokuna kolayca öldürülmesi, daha sonra kardeşinin bununla ilgili hiçbir pişmanlık duymaması falan hiç olmamış.

- final çok kötü bitirilmiş hiçbir ağırlık, yoğun felsefe olmadan çok zorlama bir şekilde hiçbir şey anlaşılmadan, ucu açık bırakılmış. Hele yaşlı dayının bizim elemanı çağırıp "gençliğimi yaşayamadım, çok param var ama canım çok sıkılıyor." Muhabbeti çok baydı. ikinci sezon ihtimali olabilir mi bence düşük bir ihtimal ama olursa ilk sezondan farklı olarak dedektiflik, polisiye dizisine kayacak gibi duruyor. ilk sezondan sonra Aşırı sıkıcı olur ve popüleritesini çok hızlı kaybeder.

- bölümler aşşırı derecede uzun birkaç bölüm dışında hepsi 1 saat sürüyor yine de akıcılıktan dolayı bu olumsuz yönünü perdeleyebiliyor.

--spoiler--

Genel olarak şöyle bir toparlayacak olursam dizinin eleştirebileceğim kısımları hikaye ve karakter derinliklerindeki zayıflık. abartılı oyunculuklar, mimikler, konuşmalar, hareketler (özellikle başrol eleman) ama duyumuma göre zaten kore dizilerinde, kore kültüründe var olan bir gerçeklikmiş bu oyunculuklar o yüzden takmadım. Kurgu bir yerden sonra çok zorlamaya girmiş finali ise hiçbir şekilde doğru düzgün bağlayamamışlar.

Dediğim gibi güzel dizi mi? Evet. izlenir mi? Yine evet ama abartıldığı kadar ahım şahım bir şeyde değil. Çok büyük beklentilerle izlemeyin.

Puanım: 6/10.
    3 ... mother helen
  8. 87.
    Nadir duyduğum dizi isimlerinden biri. Konusunu bile bilmiyorum, neyse.
    2 ... otopsiraporlari
  9. 88.
    --spoiler--

Son bölüm hariç çok beğendiğim dizi. Son bölüm ağır saçmalasaydı 9-10 bile verebilirdim. Yok her şeyin başı dedeymiş de zevk için yapıyormuş da, Cho Sang‑Woo karakteri de orospu çocuğunun tekiyken o bıçağı falan alıp kendine saplaması falan baya baya saçmalık yani. 6. bölüm dizinin en iyi bölümüydü minnoş kızın kendini feda ettiği sahne de ağlayacaktım neredeyse, Ali'ye de fena üzülmüştüm. Oyunlar arasında köprü oyunu uzak ara en iyisiydi yer yer de iyi güldüm. Dizinin en iyi tarafı tek bir an bile sıkmaması, bitene kadar hiç sıkılmadım hemen hemen her anından büyük keyif aldım. Özellikle yarışmanın olduğu her anı övebilirim. Müzikler çok iyiydi atmosferi güçlendiriyordu, atmosfer iyiydi, renkler mükemmeldi özellikle yöneticinin olduğu mekanlar büyüledi resmen, dizinin kendine özgü bir tarzı olduğunu da söyleyebilirim.

--spoiler--

Bu arada herkesin övdüğü o kızın aksine onun için kendini feda eden kız daha güzeldi bence.
    2 ... ride the lightning
  10. 89.
    bi yasak elma etmez.
    ... bayilikler verilecektir