bugün

Son zamanlarda adını çok duyuyorum bunun. Bayağı iyi reklam yapmış anlaşılan.
görsel

Swh.
Ilk bölümlerinin hatrına diger bölumlerini izledigim dizi. O kadar kötü yapimin arasında sivrilmesi gayet normal.
görsel
Çerezlik olmasına rağmen yapılan pr çalışmalarıyla şaheser olarak gösterilen dizi. Dizi sonrası satış istatistikleri bu tarz dizilerin daha da çoğalacağını gösteriyor.

Artık senaryo/dizi kalitesinden çok pr kalitesinin önemli olduğu dönemdeyiz.
Bazı mal ebeveynlerin çocuklarına izlettiği dizi. Artı 18 ibaresi boş yere koyulmuş oraya zaten dimi. 3. Sınıfların derslerine giren bir öğretmen tanıdığım çocuklara animasyon izlettirmeye çalıştığını sadece birkaç çocuğun ilgisini çektiğini söyledi. La casa de papel, squid game izliyormuş çocuklar, bunlar sarmıyormuş. Çocuklar şiddet içeren film, oyun gibi medyalardan uzak tutulmalı. Doğruyu ve yanlışı ayırt edemeyen çocuk temeli bu tarz içeriklerle mi atacak? Çocuk sahibi olmakla iş bitmiyor bir zahmet yetiştirin. Evet.
Murat Soner eleştirisi için:
https://youtu.be/-Fyw5OAJaQc
görsel

Swh.
An itibariyle başladığım dizidir. Twitterda tt'de görüp merak edip başladığım ve epey ilgimi çekmeyi başarmış olan kore dizisidir. Kore dizileri genel olarak 90lardaki yeşilçam filmlerini andırıyor olsa da işin içerisine netflix ve yüksek bütçe girince epey ilginç bir iş çıkmış doğrusu.
Geçen herkes konuşuyor kimi övüyor kimi yeriyor neymiş bu efendim diye başlayıp iki günde bitirdiğim dizi. Ne abartıldığı kadar çok iyi ne de yerin dibine sokulacak kadar çok kötü. Ben beğendim şahsen. Lakin haftalardır sağda solda Squid Game hakkında bir şeyler görmekten de bıktım açıkçası.
kapitalzimin sıradan insanları nasıl ezdiğini anlatan film.

Bir tarafta borç batağında boğulmuş umutsuz insanlar diğer tarafta eğlence olsun diye onları katleden zenginler.
,
çaresiz bırakılmış insanların acı dolu hikayesi.
Balon sonu da bir o kadar da aptalca, mantık hatası dolu dizi.
https://twitter.com/guven...tatus/1449409278973026308

üzerine çok taşşaklı bir analiz.
her gördüğümde squirt game diye okuyup heyecanlanıyorum.
Dün gece bir solukta bitirdim. Başarili da buldum. Ikinci sezonda sıçacaklar ama hep öyle olur.
görsel
uykusuz dergisinin kapağına konu olmuş dizidir.
güncel Önemli Başlıklar