bugün

1903 yılında kurulan spvgg fürth takımı ile 1974te kurulan tsv vestenbergsgreuth takımının 1996da birleşmesiyle ortaya çıkmış son ürün, son klüp. fürth şehrinin yeşilliğini armalarına da yansıtmışlar. klübün rengini yeşil-beyaz yapmışlar. spvgg fürth adındayken 3 lig şampiyonluğu yaşamışlardır.
bugünkü osnabrück maçı için, iddaa'nın 2.00 gibi süper bir oran verdiği; an itibariyle 15. dakikası oynanmakta olan maçı 1-0 önde götüren kulüp. helal olsun lan, hadi alın şunu!

edit,

2 dakikada 2 gol yiyerek 3-1 geriye düşen pezevenkler güruhu. ulan osnabrück takım mı?

edit2: aylar sonra fark ettim de, bu entrynin girildiği tarihte osnabrück 3. ligdeydi. hangi kafayla yazdım acaba bunu.
6 dakikada 3 gol yeme başarısını gösterebilmiş nadir kulüplerden, bu gollerden sonra bir de kırmızı kart yemişlerdir ki tadından yenmez.

kupon falan umrumda değil hacı; bu önemli bilgiyi paylaşmazsam içimde kalırdı. küme düşmesi neredeyse kesinleşmiş takımdan, sen gel 3 gol ye hem de 6 dakikada.
son haftalarda çılgın atan zweite bundesliga takımı. şaka maka, küme düşecekler ama yenilmiyorlar lan.
defans problemini çözmesi halinde çok daha iyi yerlere gelebilecek takımdır. inanılmaz atak yapıyorlar, akıcı futbol oynuyorlar. bugün de cottbus'a geçirmelerini diliyoruz.
zweite bundesliga'da son haftalarda çılgın atan, energie cottbus karşısında göte bala alınabilen 1-0'lık galibiyetin ardından toparlanıp kendine gelmiş gibi gözüken, canavar gibi oynayan takım. lig lideri ruhsuz kaiserslautern karşısında, deplasmanda yine allagui'nin attığı golle 1-0 öndeler.

açıkçası bu maçtan bir şey çıkarabileceklerini zannetmiyorum. çıkarmasınlar da zaten, yeter. ha olur da 1 veya 3 puan alırlarsa "abi büyüksünüz" der ve bundesliga'ya çıkamadıkları için oturur ağlarım. hala şansları var, az buz da değil. ama önümüzdeki haftalarda da bütün rakiplerini böyle teker teker devirmeleri, pek puan kaybetmemeleri gerekiyor.

o değil de kaiser'in işi zor bu sene. liderler falan ama bangır bangır gelen 7-8 takım var arkadan.
şu an beşiktaş'ta oynayan uğur inceman'ın türkiye'ye gelmeden önceki takımı. alman 2. ligindeki 2 bavyera takımından biridir. diğeri için:

(bkz: fc augsburg)
zweite bundesliga'da 2010/2011 sezonuna, sc karlsruhe maçıyla başlayacak takımdır.
az önce fsv frankfurt'a 45+'da attığı golle 1-0 öne geçen takım.

e ne var ameko, her gol atan takımı yazacak mıyız? hayır. sosyal bir mesaj var burada. bir toplum hareketi var. sevinç var.

arkadaşımla birlikte izliyorum maçı. tırnaklarımızı yiyoruz. ilk yarıyı greuther önde bitirirse o 40 lira alacak ben 20.

zevkten boşaldık lan resmen. seni asla unutmayacağım fürth. eski sevgilimden daha sadıksın lan sen.
11. bitirdiği 2009-10 sezonu hariç hep zirve yarışı yapan ve 23 nisan 2011'de deplasmanda fsv frankfurt'la 1-1 berabere kalarak nihayet şeytanın bacağını kırmış ve tarihinde ilk kez bundesliga'ya çıkarak seneye ezeli rakibi 1. FC Nürnberg'le 2008-2009 sezonundan sonra tekrar karşı karşıya gelecek bavyera temsilcisi. seneye bundesliga'daki bavyeralıların sayısı 4 oldu.
bu akşam başına talih kuşu konan alman takımı.

(bkz: sercan sararer)
güncel Önemli Başlıklar