bugün

oldukça pahalı, bir o kadar da lüks spor merkezidir. izmir bostanlı ve ankara bilkent te iki şubesi vardır. muhtemelen istanbul da falan daha bir çok şubesi vardır.
ataköy, levent ve şişlide de birer şubesi bulunan spor kompleksi.
acaip bir satış sistemine sahip olan kulüp;

öyle ki ilk içeriye girdiğinizde fiyat 3000 dolar sonra ayak bastı parası, kapı gıcırdadı parası, kuş uçtu parası 1100 $ 'a kadar inebiliyorlar. Ayrica doların kurundada indirim yapabiliyorlar..
en güzeli istanbul ataköydekidir...
çok rahat ortamdır,kimse etliye sütlüye karışmaz. izmirdeki tesise ek olarak tenis kortlarını,bir adet balık restoranı içermesini ve squashı söyleyebiliriz.
izmir de mavişehir de bulunan,zenginlerin bulunduğu bir yerde kurulu olduğu için büyük rağbet gören mekan.
çok yiyebilenlerin yediklerini eritebilmek için yerken harcadıklarından fazlasını harcadıkları yerdir.
mayadrom'un ardından 2.sıraya konulabilecek fitness center.

edit:işbu entry ataköy'ü refere eder.
istanbul şişli şubesi elit residence ın alt katındadır. inanılmaz pahalıdır. spor da en iyisi divan city istanbul dur. *
(bkz: kime göre neye göre)
baska sehirlerden gelip,istanbulun buyusune kapılarak paranın da verdigi imkanlarla sisli subesinin jakuzisine deniz gozluguyle girip kadınları rontleyen musteri potansiyeline sahip spor merkezi. *
şişli şubesine üyesi olduğum ve ikinci evim olan spor merkezi. öğrenciye indirimi oldukça fazladır, bununla birlikte düzenli spor yapana çok iyi imkanlar sunar fakat salonun büyüsüne kapılıp üye olan ve ayda bir havuza gelenler( böyle birçok üye vardır) için ise oldukça gereksiz ve pahalıdır.
az önce cep telefonumdan beni aramaları sonucu kadıköy'de tepe nautillus'ta da bir şubelerinin olduğunu öğrendiğim spor salonu. bir arkadaşım üye olurken numaramı vermiş, galiba. başımdan savana kadar kırk yalan söyledim. vermeyin olum arkadaşlarınızın numaralarını bunlara. ya da arada bir rakamı yanlış verin. ben mi söyleyeceğim bunu da...
kesinlikle çok donanımlı salonlara sahip gayet başarılı bir kurum. fiyatları ise peşin, uzun süreli ya da toplu üyeliklerde sunduğu indirimlerle, hele ki düzenli olarak gidiyorsanız, astronomik falan değil. essporto kalitesinde sunduğu hizmeti şişli kalp vakfı salonu ile değil yine essporto ile kıyaslamak gerekli diye düşünüyorum.
fiyatlarının çok fahiş olması sebebiyle, aç ve fit olma tehlikesi vardır. orta sınıfın işi değildir. zengin obezlerin uğrak mekanıdır.
izmir, karşıyaka - mavişehirde de bir adet bulunan, sosyetik spor merkezidir.
(bkz: sports interactive)
ataköy marina'da bulunan şubesine insanlar genelde spor yapmaya değil, sevgili bulmaya giderler. filmlerde gördüğümüz zengin adam avcısı hatunlar çokçadır.
her akşam gittiğim ve çok sevdiğim bir spor merkezi. çalışanları gayet güler yüzlüdür, kendilerini çok severim. hele bir de üye olacaksanız size müthiş indirimler sunarlar. ben on yıllık üye oldum ve 9 yılım kaldı, çokta memnunum. içerisine gelince ataköy marina'daki şubesi oldukça kalitelidir, sanılanın aksine çok kalabalık değildir, rahatça sporunuzu yapabilir ve havuzda yüzebilirsiniz. diğer şubelerini bilemem ama ataköy marina'daki böyle. ayrıca düzenli olarak gittiğinizde verimini fazlasıyla alabileceğiniz ve iyi arkadaşlıklar kurabileceğiniz bir yer.
(bkz: öyle yani)
izmir mavişehirdekine üye olduğum spor salonu fakat kaliteyi bayağı bozmuşlar.
özellikle gereğinde fazla kalabalık hele yaz aylarında ve haftasonları havuzda yüzmek özel maharet istiyor mübarek ganj nehri gibi.
sevgililer gününe izmir mavişehir şubesinde gireceğim yer. o koşu bandı senin, bu spinning benim, mükemmel ve sımsıcak sohbetler beni bekliyor bu akşam...
yalnızca yazarı ilgilendirmeyecek tanım: fitness, spinning, açık ve kapalı havuz, jakuzi, sauna gibi imkanlarıyla doya doya spor yapılabilecek yer.
dün akşam bir kez daha şahit oldum ki, eğitmenler siz kıçınızdan nefes alırken yüzünüze bile bakmazken, lokum hatunların her hareketine yardım etmekte. size bir baş selamını çok görürken, fıstıkların anne kızlık soyadlarını bile öğrenebilmekte. siz soru sorduğunuzda kısa bir cevap cümlesi sarfetmekteyken, hatun kişilerinin soracakları soruları bile kendileri hazırlamakta.

Böyle süper eğitmenlere sahip güzel spor salonu. Ayrıca plates hocasının "ne salaklar anlamıyorlar hayatım" deyişini bir duysanız, içiniz ısınır. Allah tan beni farkedip, daha da ısıtacak boyuta getirmedi konuşmasını.

Tesis olarak beğendiğimi açıkça söyleyebilirim. Fakat tesis bu kadar iyi, aldığınız paralar bu kadar yüksekse, kaliteyi de buna göre ayarlayacaksınız.

Not: Her eğitmen aynı değil. Resepsiyonda maviş gözlü fındık bir kız var onu da pek seviyoruz.
ataköy'deki tesis için konuşmak gerekirse;

-dünya para aldıkları halde tuvaletleri, duşları bir türlü yenileyemiyorlar.
-büyük bir tesis, binlerce üye olmasına rağmen içeride doktor, ilk yardım ekibi vs yok. (bi' şey olsa sıçtınız)
-soyunma odasındaki dolaplardan gelen alarm sesleri insanı bezdiriyor.
-havlular çoğu zaman iğrenç kokuyor.
-kafeterya çok pahalı. (3 liraya maden suyu mu olur amk?)
-hocaların bir çoğu ilgisiz.
-otoparkı açıldığı için her dakika yer olmuyor, büyük sıkıntı.
-resepsiyonist kızlar güleryüzlü.
-manzarası muhteşem.
-yaz aylarında açık havuz ve güneşlenme alanları gayet başarılı ama aşırı kalabalık.
-havuzda yüzerken bir kekoyla kafa kafaya gelmeniz günlük bir aktivite.
-saunada ortayaşlı pezevenk tipli adamların "şunu aldık, bunu sattık" triplerini sık sık duyarsınız.
-orta yaşlı kadınların genç erkekleri rahatsız eden bakışları da olağan bir durum.
-diyetisyenin paralı olması aşırı saçma.

ama genel hatlarıyla baktığımız zaman istanbul'un en iyi spor tesislerinden biri. manzarası için bile üye olunabilir.
sağlam pazarlık yaparak güzel fiyatlara üye olmak mümkün. ederi yıllık max. 3000 tl.
3000 liraya hillside, maya, mac aklina gelen her yere uye olursun valla hacim.

Yillar evvel bi hata ettim gittim buraya, bi daha baglasan durmam anasini satiym.

Ben giderken de hocalarin kadinlara ayan beyan yavsama huyu vardi ki tiksindigim bi mevzuydu.

Icindeki insanlarin cogunun barzolugu da cabasiydi, hakkinda soylenen her seye imzami atarim.

Sakin ha sakin bu adamlara 3000 lira falan verip paranizla rezil olmayin. Hatta 1000 lira bile vermeyin.

Hele niyetiniz havuza girmekse aslanlar gibi suada var orda. Etmeyin eylemeyin sardalya konservesi gibi olursunuz.
ataköy tesisi için konuşacak olursak eleştirilebilecek çok yanı olmasına rağmen bağımlılığa sebebiyet verecek yanı da çoktur. benimkisi biraz kişisel bir tespit tabii ama bunun yanında çevredeki diğer kulüplerle kıyaslandığında devasa büyüklükteki kardiyo salonu ve aerobik stüdyosuyla etkileyici olduğunu, bulunduğu konum itibariyle sahip olduğu manzaranın kişiyi şair ya da iyi huylu bir psikopat yaptığını kimse tartışamaz ki, her ikisi de bence iyidir, insana farklı bir içerik katar. Fakat tabii biraz okumuş yazmış ve hafiften zihinsel derinliği olan bir erkekseniz, şu ya da bu yaşta olmanız hiç önemli değil, soyunma odasında çok zaman geçirmemenizde yarar vardır. Aksi halde birinci olarak serbest meslek erbabı oldukları çok açık orta yaş ve üstü beylerin yüksek volümdeki muhabbetine, ikinci olarak da hormon takviyeli badici genç erkeklerin kaçınılmaz striptiz gösterilerine maruz kalabilirsiniz ve her iki olgu da güç bela toparladığınız pozitif enerjinizi anında sıfırlamak için birebirdir, bu yüzden bunalıma girip yaşamına son veren çok üye bilirim. bu nedenle, hani olur da üye yazılırsanız bu mekanı olabildiğince az kullanın. Hatta mümkünse evde soyunup öyle gelin.
Ankara, mersin, istanbul ve izmirde şubeleri bulunan, içersinde yüzme havuzu, saunası, voleybol, basketbol, tenis sahası bulunan spor salonudur.
şişli'deki şubesine kaydoldum ve mart ayı itibarıyla da çalışmalara başlayacağım.
buradan deneyimlerimi paylaşacağım.
çalıştığım firmayla anlaşmaları olduğundan uygun fiyata gold üyelik aldım.
ilgilenen arkadaşlar olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Ankara’daki en iyi spor salonudur. Çoğunu denemiş birisi olarak söylüyorum, kim ne derse desin yine de en iyisi.