1. ?.
  bir insanın sporda başına gelebilecek en kötü durumlardır. mesela ayakkabının arkasının ayağını sıkıp acıtması ve dolayısıyla su toplaması. ya da apış aranın ve koltuk altının pişik olması. tabi bunları fiziki can acıtı durumlar. e tabi eşofmanın arasının da yırtılması hiç iyi değildir.
  1 ... oo may gat
 2. ?.
  idrar torbasının dolup taşması.
  2 ... zurriyetsiz
 3. 1.
  (bkz: ön çapraz bağ kopması)
  1 ... ddesdemona
 4. 2.
  halısaha maçında ayagın kırılması. kemiğin deriyi geçip kazık gibi dışarı çıkması.
  ... bulgar
 5. 3.
  steroid kullanan sporcu bünyelerin, bisiklet üstünde pipisinin kalkması.
  ... taffy2g
 6. 4.
  el bileğinin ve parmakların kırılması. bir daha spor yapamamanın yanında bileğin çevresi ve parmaklarınız dolma kıvamında olur. esnekliğini yitirir uzun süre aynı konumda kaldığında veya güç yüklendiğinde parmaklara kasılı kalır.
  ... hybid
 7. 5.
  hayalara gelen top. ve çapraz bağ kopması ne acı bir durumdur.
  ... 1alana1bedava
 8. 6.
  muhtemelen en kötüsü sakatlık durumlarıdır. hangisinin en kötü olduğunu ise derecelendirir isek, ilk olarak insanın hayati risk taşıyan sakatlanmasıdır. sonra futbol hayatını bitiren sakatlanmadır. daha sonrada uzun süreli sahalardan uzak durduran sakatlıklardır.
  ... esanver
 9. 7.
  insanın hayallerini suya düşürecek veya insanı rezil edecek durumlardır.

  birincisi: koskoca bir yıl uğraşılmıştır ve şampiyonlar ligine gelinmiştir. artık final karşılaşmasıdır. heyecan hat safhadadır. Başlama düdüğü çalar ve daha iki dakika bile oynayamadan sakatlanılır.

  ikincisi: maça başlanır ve dakika tam 60'ta ikili mücadele sonucu oyuncumuzun şortu çıkar, bir süre donuyla maça devam eder ve işte o an oyuncumuzun yıllarca internet sitelerini süsleyeceğinin habercisidir.
  ... tenekekutu
 10. 8.
  90+4 de yenilen gol.
  ... emirmehmet