bugün

spora başlayacaklara verilecek olan tavsiyelerdir.
önce ağda yaptırın. evet erkeklere diyorum. gücünüz ve pipiniz düşmesin.
son kez sevdiğin yemekler üzerinden sağlam bi tur at.
- uykunu düzene sok. düzenli uyku kasların dinlenmesini ve hücrelerin yenilenmesini sağlar.

-beslenmene dikkat et. un, tuz, şeker, yağ'dan olabildiğince uzak dur.

-bir anda rocky edalarıyla kendini kaybetme. zira vücudunun bir fizyolojisi var ve ani ve orantısız hareketler kas, doku ve bağlara zarar verebilir.

-antrenman öncesi ve sonrası ısınmanı iyi yap. antrenman ancak ve ancak soğuma hareketlerini tamamladıktan sonra biter.

bunlar şimdilik yeter eşek değilsin.
Bırakacaksanız sakın başlamayın çünkü bıraktığınızda verdiğiniz kiloların fazlasını alıyorsunuz.
Duzenli git spora.
Size enerji verecek şarkılar dinleyin.
ilk gün spordan sonra kas gevşetici içmeniz yararınıza olacak.
vücut geliştirme söz konusuysa başlangıçta bokunu çıkarmayın. bağlarınıza zarar verip ömür boyu mala bağlarsınız yoksa. yavaş yavaş ilerleyin tam randıman alın.
Her yeriniz ağrıdığında bırakmayın zararlı değildir aksine yıllardır çalıştırmadığınız kaslarınız ben de yaşıyorum mesajları verir.
kendinizi sürekli motive edin, spora başlamadan önce kafanızda bir vücut oluşturun ve o vücudu yapmak için kendinizi şartlayın. ilk 2 hafta aşırı yorulacaksınız, kaslarınız sürekli ağrıyacak, işkence çekiyor gibi olacaksınız. belli bölgelerdeki ağrıları dağıtmak için yürüyüş ve koşu yapın. spor yaparken sizi motive eden, gaza getiren şarkıları dinleyin. her geçen gün vücudunuzu daha çok zorlayın, zorladıkça vücudunuzun direnci artar. arada birkaç gün dinlenin mesela 1 hafta hiç çalışmayın, ağırlık çalışıyorsanız etrafınızdaki kaslı insanları görüp gaza gelip kaldıramayacağınız ağırlıklara girmeyin, hareketi düzgün yaparsanız ağırlığın bir anlamı yok, isterseniz pet şişeyle çalışın yine çalıştırırsınız o kasları. beslenmenize dikkat edin, kilo almak istiyorsanız 3 öğün değilde 5 öğün yiyin, kilo vermek istiyorsanız karbonhidratı kesin.
ilk 3 ay çook büyük değişimler beklemeyin.
kilo almak için primabolan adında iğneyi kullanabilirsiniz eczanelerde reçetesiz satılır.

karaciğere zarar veriyor kilo aldıktan sonra bırakın ama.
nolursunuz arkadaşlar temiz havluyla gidin.sudan bile önemli.yapış yapış oluyor aletlerin tutma yeri.yatmayın havlu sermeden.nolllursunuzz!!!!!!!
bırakmayın.**
Kardiyosuz hareketlere geçerseniz sakatlanırsınız . Belli bir çizelgeniz olsun . Bir hareketin tekrar sayılarını kendi yapınıza göre belirleyin. Düzenli olmaya gayret edin .
merdiven kullanın.
fazla kafeini bırakın.
sigaradan bahsetmiyorum bile.
bol su için.
yataktan kalktığınızda gerinmeyi alışkanlık haline getirin.
Ilk gün cok yuklenmeyin yoksa bayagi bir hamlarsiniz. Başladıktan sonrada birakmayin.
bi hırsla başlarsınız, 3-5 gün sonra bırakırsın. yavaş yavaş başla ve her antremanı tadında bırak, bıkana kadar yapma ki bir dahaki idman için için kıpır kıpır olsun.
danabol kullanın super birsey birden arnold oluyorsunuz sürreya ayhanın kullandığı doping.
Bol bol açma germe yapın.
mastürbasyonu azaltın, seksi arttırın.
spora başlamadan önce masturbasyon yapmayın, enerjiniz sporun arasında bitiverir, yarım kalır.
ilk günden protein tozuna başlamayın.
ihtiyacım olan tavsiyelerdir. malum dün spora başladım şu an kollarımı hala hissetmiyorum da.