bugün

Edit: Başlığı açan kişi kaçmış. Yazısını silmiş. Ve başlık bana kalmış. Başlığı açan ve sonra yazısını silen kişi, kısaca kızların neden sürekli fotoğraf çekildiğini soruyordu. Bu yazım, o kişiye cevap olarak dursun:
Kendimi bildim bileli egzersiz yaparım ve bir kere bile story atmadım. Ama fotoğraf çekilirim; O ayrı. Neden fotoğraf çekildiğimizi merak eden erkekler de, daha kız ruhunu çözememiş olan erkektir. Fotoğraf çekilmenin, kızların hayatındaki yerini ve önemini bilmeyen cahil erkektir. Bazı erkekler, bu davranışa farklı anlamlar yükler. Hatta kızların ilgi çekmek için fotoğraf çekildiğini sanan cahiller bile var. Oysaki fotoğraf çekilmek, anı ölümsüzleştirmek demektir. Bir erkek için fotoğraf çekilmek, bir anlam ifade etmeyebilir; Ama kızlar için öyle mi? Kızlar için (Tüm kızlar için olmasa da birçoğumuz için) fotoğraf çekilmek, o fotoğrafa baktıkça, o fotoğrafın çekildiği gün yaşadığı anıları ve çok daha fazlasını ifade eder. Ruhani bir boyutu da vardır fotoğraf çekilmenin kızlar için. Tabi ki yüzeysel erkeklerin bunu anlaması beklenemez... Fotoğraf çekilmek, çok çok özel ve çok haz veren bir şeydir çoğu kız için. Erkekler hayata düz bakan varlıklar olduklarından dolayı, bu nüansları özümseyememeleri çok doğal. O yüzden bizim derin dünyamıza akıl erdirmeye çalışmasın onlar... boş boş futbol maçı seyretmeye devam etsin...
Biz kızlar, onlar gibi yüzeysel varlıklar değiliz. Bizi erkekler anlayamaz... (Edit: Tabi ki genelleme yaptım; Her kız için bu yazdıklarım geçerli olmayabilir; istisnalar olabilir; Ama istisnalar kaideyi bozmaz...)
Bu kadar detaylı bir şekilde anlattım. Artık bu başlığı açan dahil tüm erkekler, fotoğraf çekilmenin kızların hayatındaki yerini ve önemini kavramıştır umarım...
ikinci gün fitness salonuna adım atmayan kızla arkadaştır.