1. 1.
  1. havlu kullanın. kimse sizin terinize başını koymak istemez.
  2. ağırlıkları yerine koyun, kimse sizin hamalınız değil.
  3. yoğun günlerde ağırlıkları alıp başka bir yere kaçmayın, kimse yine sizin peşinizden ağırlık aramak zorunda değil.
  4. havuza girecekseniz duş alın önce, terlik kullanın.
  5. bir aletin başında 5 dakika dinlenip, telefonla uğraşmayın, çok küfür yersiniz.
  6. gerekirse telefonu soyunma odasında, dolabınızda bırakın. masaja değil, idmana gidiyorsunuz.
  7. kulaklıkla müzik dinleyen biri varsa, ona yanaşıp selam vermeyin illa. uzaktan bi el sallayın yeter. gidip adama kulaklığını çıkarttırmayın, modunu düşürmeyin.
  8. bir bölgeyi çalışırken, atıyorum karnınızı çalışırken, tişörtünü kaldırıp çalışmayın, kimse senin karnını görmek zorunda da değil. kollar sıvanırsa sıvanır, atlet giyilir zaten.
  9. tam teşekkürlü gelip hiçbir şey yapanlardan olmayın. en güzel elbiselerin, en güzel shakerların da olsa, çalışmıyorsan, hepsi boşa.
  10. çalışan ve belli bir görüntü elde eden birine gidip bu yaptığın hareketi yanlış yapıyorsun demeyin. bu gözler istersen hadi gidip hocaya gidip soralım diyen kürdan kollulara şahit oldu.
  11. ağırlık kaldırırken inlemeyin. eğer ifbb pro isen inleyebilirsin, oturur hep beraber ağırlık çalışırken çıldırışını izleriz. ama ifbb pro değilsen yapma. güleriz. sonuçta 180 kg bench yapmıyorsun 40 kilo bench yapıyorsun. kesin güleriz, ben yerlere yatarım gülmekten.
  12. kadınların götüne serengeti düzlüklerinde ceylan gören aslan gibi bakmayın.
  13. herkesle muhabbet etmeye çalışan ortamcı abilerden olmayın.
  14. orada savaş verilmiyor, birine gidip güzelce bir şeyler sorup fikir alışverişi yapabilirsiniz. birilerinden bir şeyler kapmak istiyorsanız o insanlara saygılı olun.
  15. sizinle beraber aynı alette çalışmak isteyenleri kırmayın. ifbb pro iseniz gene oturur izleriz, ama 55 kilo ya da 90 kilo biri iseniz ve "olmaz setlerimi tamamlamam lazım, soğurum" tarzı şeyler söylerseniz, gene oturur güleriz.
  3 -5 ... yikanmak istemeyen cocuk
 2. 2.
  Aynaya bakarak çalışmayın pis narsistler.
  4 ... omen tanrem
 3. 3.
  Gelip aletin başında sıra beklemeyin, konsantrasyon bozuyorsunuz. Eğer set aralarına giriyorsanız da aletin ağırlık miktarı, koltuk yüksekliği gibi değerlerini eski haline getirmeyi unutmayın.
  1 ... flat head