bugün

yaşlı ve herkesten daha kaslı tombikto memeli bi amca.
pazardan alınan gri pijamasını giymiş, koşu bandında saatlerce koşan dayının kıçının terini hala aklımdan çıkaramıyorum.
salona vücudunu çalıştırmak için değil çenesini çalıştırmak için gelen tiplerdir.
Kaliteli mekanlara gidilirse sadece sporunu yapmak için gelen insanları görebilirsiniz. ikinci sınıf spor salonlarında ne işiniz var?
Aile üyeliğiyle kaydolan 4-5 kişilik kürt sürüsü. 20 cm kolla 16'lık dambılları kaldırmaya çalışırlar..
milleti gözetlemeyip işine bakanlar var bi de.
Hareketleri bilmediği halde hocaya sormaktan çekinenler. Bazen yardımcı oluyorum, bazen ağzın mı yok sorsaydın diyorum.
Mekik çekmeye spor salonuna gelenler. Ananızın babanızın parasına yazık amk
(bkz: kutuplardan basık ekvatordan şişkince insan)
5 kilo bench basarken eşek gibi anıran tipler.tum konsantrasyonumun içine ederler o an onları şey yapasım gelir.

eksileyenler bahsettiğim tipler galiba.gerçi Uludağ'da çomar kaynıyor.
kendi içlerinde hepsi birer spor bilimcidir bunların. şişmeyi bir halt bilirler. zayıflara, atletik vücutlulara küçümser gibi bakarlar. tek bildikleri göğüs kasını şişirmektir. onun da pectoralis major olduğunu bilmezler de "göyüz" derler. forum sitelerinde "10 günde biceps büyütmek" başlıklarını açan tiplerdir bunlar. iki ağırlık kaldırıp havaya girer, salonda kadın varsa naralar atarlar. sorsan hepsi performans sporcusudur. hiçbiri sedanter demez kendine. bir de yalan yanlış bilgilerle yapıyorlar ya egzersizlerini, en çok ona gülüyorum. ne gerek var okulunu okumaya, işin o..ları burada diyorum.
2 yıldır cross-fit yapıorm. Genelde steroid eşliğinde ağırlık basan mallar var safi şişme amacında gülüyorum onlara baya.
Yüzündeki ağır Makyajla spor yapan kızlar.

Benim ilgimi en çok bunlar çekiyor ne kaslı çocuklara bakarım ne de başka bi şeye. Terle karışan fondötenin daha iyi bir kapatma özelliği mi var nedir yani söyleyin de bilelim. Ya bı de o hangi marka rimel? Hiç akmıyor valla ben de istiyorum.

Sevgili prenseslerim neden yüzünüzde bı ton makyaj varken spor yapıyorsunuz ki? Siz her halinizle güzelsiniz. valla o yüz hep sivilce olur benden söylemesi.
Şaşırtıcı tiplerdir.

Omen tanrem' e tillahına kadar katılıyorum.
Ayol o yüzündeki fondöten değil de, filli boya mıdır bacım?!
Ne akıyor, ne dağılıyor, rimel desen yerli yerinde, yanaklarda allık...

Bir de benim halimi gör sözlük, acırsın!
Sararıp solmuş bir yüz, alalade toplanmış saçlar, rengi ruhsarı kaçmış bir ifade
Bir nevi kazulet, gulyabani, az önce azar işitmiş küçük besleme kız!

Onlar kadınsa ben neyim?!
Zannımca enginarım, belki de pırasa, bilemedim....
Ayna karşısında vücudunu gösteren fotoğraflar çekilmesi.
Aynada kendine aşık pozlar atıp spor yapanlar.
Ellerinden telefon düşmez.
Egosunu tatmin etmeye gelenler, ruhlarında gosteriş olan tipler, kendileriyle çok fazla ilgilenenler, Spora değil kendini göstermeye gelenler. evet. Erkeğiyle ve kadınıyla sporla ilginç bir ilişkisi var toplumumuzun. Pek çok şeyde olduğu gibi spor kültürümüzün de olmaması neticesinde bunlar normal şeyler aslında. o salondaki insanlar da aynı sokaktakiler gibi sonuçta. salonlardaki kaslı abilerin ve hatunların pek çoğunun bir spor branşında uzun bir geçmişleri yoktur. Yani bilmemiz gereken şey sporculukla ilintilerinin olmadığır.

böylesi uyuz bir kalabalığın orta yerinde yapacağınız spora konsantre olmanın güçlüğü ayrı dert. Ben bir adamın yüz ifadesinden bile rahatsız olup sinir krizi geçirmeye, bir kaşık suda boğmaya, adama çatmaya her an hazır bir insan olarak aptallar ve benciller ordusunun ortasında yapacağim spor için ihtiyacım olan motivasyonu yitiriyorum.

O nedenle evimde işimi görecek kadar ekipmanı kurdum. Evde bu iş çok daha rahat kafayla yapılabiliyor. Veya salona hangi günlerde ve hangi saat araliğında gideceğinizi bilmeniz gerekir. Bilseniz de yetmeyebilir. iş güç buna mâni olabilir zira.

Hafta sonu salona gidebilenlerden olamadım hiç.
1. beyaz yakalılar: işten bunalıp gelip iki tane dambıl kaldırıp formda kalmaya çalışan tipler.
2. kendini savunmak için dövüş sporlarına yazılan kızlar (ilk aylarda yumruk atmaya korkarlar ama 3. aydan itibaren içlerinden canavar çıkar)
3. ''hocam ben şöyle şampiyon olucam, böyle şampiyon olucam'' diyip 1 ay antrenman yapıp 3 ay gelmeyen, 1 hafta gelip 1 ay gelmeyen tipler. bunlar bir iki yumruk atmayı öğrenip dışarda artistlik yaparlar ve dayak yerler. karşısındaki adamda bi yumruk atar ve denk getirir sonra ''vay anasını boksörü dövdüm'' der.
4. bizim gibi sporla kafayı bozan tipler. en uysal ve ılıman tip bunlardır. sürekli kendine birşeylar katmayı amaçlarlar.
5. biraz kas yapıp ''küçük dağları ben yarattım'' edasıyla ayna karşısında poz veren erkekler.
6. makyaj yapıp antrenörün dibinden ayrılmayan kızlar.