1. 1.
  yılda 3 kere yapılan sertifika sınavı. temel düzey sertifikasının alınması için 9 derslik bir sınava girilir, 9 dersin her birinden en az 60 alınması, ve bu derslerin aritmetik ortalamasının ise en az 70 olması gerekir.
  3 ... redwinemania
 2. 2.
  borsacı olucam ben de teknik analiz yapıp plaza alemlerine akıcam diye heves edenlerin sahip olması gerek bir sertifikadır
  4 ... cip
 3. 3.
  taze finansçıların anasını ağlatan, sonuçları 9 haziranda açıklanacak olan sınav. iktisat ve türevi bölümlerde okuyan kardeşlerime mezun oldukları gibi almalarını salık veririm.
  2 ... sayborglardasever
 4. 4.
  27-28 mayısta yapılanının sonuçlarının az önce açıklandığı, 9 modülün sekizinden abartı notlarla geçip bir tanesinden tek bir soruyla kalmam sebebiyle bende "zikerim böyle aşkın ızdırabını" şeklinde duygular uyandırmış, ayrıca ÖSS den beri abartısız her sınavda kullandığım kanyılmaz,zeynel dinler gibi hocaların sınavlarında bile beni mahçup etmemiş olan 0.7 rotring uğurlu kalemimi de an itibariyle götüme sokmuş olmama sebep olan sınav.
  6 ... sayborglardasever
 5. 5.
  33 buçuk yaşında girdiğim ve ikinci hakkımda hemide hiç çalışmamış olmama ramen 73 küsür ortalama tutturduğum. elalemin sersefil olduğu sınav. ne karizma yapmıştım beee...
  3 -3 ... karga
 6. 6.
  gereksiz bi çağrışım: (bkz: sapık lisanslama sınavı)
  1 ... sivil itaatsiz
 7. 7.
  Sermaye Piyasası Mevzuatı çerçevesinde, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından ocak, mayıs ve eylül aylarında olmak üzere yılda üç defa yapılan lisanslama sınavlarının ortak adıdır. "Sermaye Piyasası Faaliyetleri Temel Düzey Sınavı", "Sermaye Piyasası Faaliyetleri ileri Düzey Sınavı", "Türev Araçlar Sınavı", "Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Sınavı", "Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Sınavı", "Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Sınavı" ve "Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Sınavı" olmak üzere yedi farklı sınavı bünyesinde bulunduran lisanslama sınavları arasında en popüler olanları Sermaye Piyasası Faaliyetleri Temel ve ileri Düzey Sınavlarıdır. özellikle bankacılık sektöründe son derece geçerli olan ileri düzey sınavı bir o kadar da zordur.

  sınava girenlerin sınavdan başarılı sayılmaları için Sınav konularının her birinden alınacak notun 100 üzerinden en az 60 olması ve Alınan notların aritmetik ortalamasının en az 70 olması gerekmektedir. dört yıl içinde verilmesi gereken sınav sonucunda girilen sınava dair alınan lisans belgesi yine dört yıl boyunca geçerlidir.
  ... beyaz etli prens
 8. 8.
  sorularin gereginden zor oldugu, sinavlari gecseniz bile sertifikayi almak icin de ayrica para istenilen turk isi sinavdir.
  1 ... tekerlegibulanadam
 9. 9.
  2010 yılından sonra türmobla hazırlanacak olan sınav. hapı yuttunuz benim küçük mavi şirinlerim. malumunuz serbest muhasebeci mali müşavirlik staja başlama sınavında sınava girenlerin sadece 10 da 1 i kazanıyor. yirim.
  2 ... bik bik
 10. 10.
  geçemeyenin birçok mali işlemi yapamamasına sebep olan sınav.
  ... paleface