1. 1.
  Beyler bayanlar çok acil toplanıyoruz.
  4 gün önce spinal narkoz ile kasık fıtığı ameliyatı oldum. (Belden iğne ile uyuşturma) ameliyat canavar, hiçbir sorun yok. 1 gün sonra taburcu oldum.

  Herşey evde başladı. Aman Allah’ım yok böyle bir başağrısı. Boynuma odunla vuruyorlarmış gibi nalet olası bir başağrısı ve akabinde başlayan mide bulantısıyla karşı karşıyayım. Su ve kahve önerilerini eksiksiz yapmama rağmen herşey aynı. Günde 3 lt su içiyorum. Ama nafile. Öyle bir başağrısı ki, kulaklarda tıkanmaya yol açıyor. Ameliyat acısını unutalı çok oldu.

  Acil servislerde ömrüm çürüdü. Doktor geralgine k önerdi, bunu da içiyoruz. inşallah bi işe yarar.

  Tüm tecrübe ve tavsiyeleri bekliyorum. Hastaneden sevgiler.
  1 -1 ... ampirikolar
 2. 2.
  Belki makas falan unutmuşlardır. Son zamanlarda böyle haberler gelmiyor.
  3 ... herkesin hayatina karisan adam
 3. 3.
  Bir sağlık personeli olarak diyorum ki ayakta durman gerekiyor. Yatarken de yarı oturur pozisyonda olmalısın. Omurilikteki anestezik madde bos sıvısıyla beraber beyne çıkarsa ağrı yapar. Bu yüzden beyni hep yukarda tutmak gerekiyor. Bu konuya ameliyatı sırasında da dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle arkadan yapılan basur, kıl dönmesi gibi ameliyatlarda hasta yüzükoyun başı yüksekte ayakları aşağıda bir pozisyonda işlem yapılır ve hastalar fazla sorun yaşamaz. Ancak kasık fıstığı ameliyatında bu, pek mümkün olmadığı için anestezik madde beyne çoktan gitmiştir.
  4 ... erbolatbatur
 4. 4.
  Aynen giden gitti, nasıl çıkarcaZ, yokmu etrafında anestezi doktoru olan, koca daşşaklı bi ağabeyimiz. Kafayı duvara vurmama az kaldı:(
  1 ... ampirikolar
 5. 4.
  Dinlenmek gerekiyor.
  Bir hafta icinde gecmesi lazim.
  Bol bol kafeinli kahve ic.

  Gecmis olsun.
  7 ... sari civciv
 6. 5.
  Başkan kan yaması tehlikeli mi? 4 gündür çekiyorum bu başağrısını. Yok böyle bi ağrı:/
  ... ampirikolar
 7. 6.
  3 yıl önce spinal anestezi ile sol üreter taşı operasyonu geçirdiğimde ameliyattan sonra beni bekleme salonuna benzeyen bir yerde yari dik oturur pozisyonda bekletip anestezinin kafa kismina gecip geçmemesini kontrol ettiler yaklasik bir saat beklettiler her 5 dk bir hemsireler gelip gogsume igne batirip hissedip hissedip hissetmedigimi sordular. Size bu uygulamayi yapmadilar mi acaba ?
  2 ... x e deger veren adam
 8. 7.
  Ameliyat başlamadan önce, Sadece iğne batırdılar. Yarı dik şeklinde yatırmadılar. Ameliyat sonrası dik yat dediler. Her şekilde yattım. En az 3 lt su iç dediler içtim. Kafein gırla. Yok bro, Rabbim düşmanıma vermesin.
  1 ... ampirikolar
 9. 8.
  Anestezi doktoruna gittim. Vücuda sıvı veren serum. Parol içerisinde metpamid. Teofilin?? Ve geralgine k ilacını verdiler. Yani 3 gündür buna benzer serumlar alıyorum. Doktor zamana ihtiyaç olduğunu belirtiyor.
  ... ampirikolar