1. 1.
  insanlık dışı bir eylemdir. bu hamillikten doğan çocuk "benim babam kim" diye sorduğunda ne cevap verilecektir. bunu yapan kadına lanet olsundur.

  http://www.sabah.com.tr/h...48799BAFB5608A1CB3B1.html
  9 -9 ... azorka
 2. 2.
  sadece bayanlar için geçerlidir. *
  3 ... kirmizi baslikli kiz
 3. 3.
  çocuk sahibi olmak için böyle bir yolu seçen kadınlara lanet etmeden önce içinde bulundukları durumu düşünüp değerlendirmek ne kadar da akıllıca olacaktır... özellikle ülkemizde babanın genellikle mutluluk ya da güven yerine, şiddet ve korku anlamına geldiğini düşündüğümüzde bazı kadınların neden böyle bir yol seçmek zorunda kaldıklarını anlamak zannımca çok zor değil.
  kaldı ki erkeklerle birlikte olmaktansa oyunu kadınlardan yana kullanmış bir kadın da söz konusu baba rolünü reddettiğinden soluğu sperm bankasında almış olabilir.
  6 -6 ... philemon
 4. 4.
  leyla kömürcü isimli dizi oyuncusu bayan bunu yapmıştır.ve gerekçe olarak bir erkeğe bağlı olmanın ona göre olmadığını sunmuştur.
  bebeği büyüdüğünde bu duruma ne kadar çılgın bir annem var diyecekmiş..
  2 -1 ... sadinly
 5. 5.
  BENCiLLiKTiR. çocuğun kişiliğini hiçe saymaktır.
  4 -8 ... meureate
 6. 6.
  başrolünde patricia arquette' nin yer aldığı medium adlı dizinin bir bölümünde, sperm bankasında çalışan bir kadından hoşlanan ancak ondan ayrılma kararı alan bir adama, kadının lanet okumasıyla işlenen cinayetlerin sebebidir. bölüm, sperm bankası sayesinde baba olan adamın çocuklarının hayatını terörize eden bir seri katili anlatmaktadır.
  diğer yandan, yüzyıllardır süregeldiği biçimde, erkek ve kadının sevgisinden bebeğin doğması temel olandır. teknoloji geliştikçe elbette çocuk sahibi olmak konusunda yenilikler ortaya çıkacaktır. ancak bu, sevginin başlayıp devam ettiği yeri gölgelememelidir.
  (bkz: aile olmak)
  ... legend of the stranger
 7. 7.
  bencilce bir eylem...kadın erkeklere guvensizliğinden bu yolu secmiş olabilir ama bir cocuk baba sevgisine de ihtiyac duyar ve bunun en dogal hakkıdır.babam oldu babam beni terketti denilebilir olması benim babam yok *denilmesinden daha iidir.
  1 ... illegand
 8. 8.
  biriken bonuslarla da çocuk bakıcısı alınası kampanya. ee sabit bir baba omayınca anne de çıkıp dolaşmak ister değil mi ?
  ... impayatoy
 9. 9.
  isteyerek bir çocuğu "babasızlığa" mahkum eden kadın eylemi.
  2 ... sosyalpenguen
 10. 10.
  ilerleyen zamanlarda cocugun psikolojisine zarar verebilecek bi durum.Cocuk küçükkten babam nerde diye sordugunda öldü denilebilir ama ergen bi genc olduugnda bu durumu acıklamak cok da zor olsa gerek...
  ... seirios