bugün

aslında başlık spartacus'tan diye ayrılması gerekiyordu ama karakter sınırına takıldık affediniz.

DEmin hbbia'mın her zamanki gibi o güzel, okudukça insanı bağımlı yapan muhteşem yazılarından birini okurken düşündüm bunu.
Her zaman diyordum. Homoseksüellik anormal ve yasak bir şey değildir. Toplum nereye kanalize olursa, sanır ki o normal. Yani eski yunan toplumunda kadın-erkek ilişkisinin aşağılanmasından bahsediyorum. Homoseksüellik veya heteroseksüelliğin normal karşılanması tamamen toplumdan topluma, zamandan zamana değişen bir olaydır. Eğer ki; sizi küçüklüğünüzden beri "kadın 2.sınıftır. Onunla sadece üremek için cinsel ilişkiye girilir. Erkek-erkek ilişkisi en muhteşemidir." gibi bir mantalite ile yetiştirselerdi, bu sefer de sözlükte, orada burada sürekli heteroseksüelliği aşağılayıp duracaktınız. doğal olanın bu olduğunu savunacaktınız.

SOnuç olarak, erişkin bir insanın erişkin bir insanla olan münasebetlerinin her türlüsü normaldir. hiçbir tabu da, kesin doğru değildir. zaten toplumdan topluma da değişir.

misal: (bkz: arap erkeklerinin el ele tutuşarak yürümesi)
gay yazarların avunma düşünceleri. gerek yok. takılın güzel güzel.
görsel