bugün

benim merak ettiğim soğukkanlı olan insanlar yakınlarına bir şey falan olduğunda bile mi soğukkanlı davranabiliyorlar. garip... kime göre neye göre soğukkanlı olmak.
Bir yetidir, çok zor bulunur. Salgılanan adrenalini doğru yönlendirme ve duygulara değil mantığa dayalı hareket etme ile sağlanır.
Örneğin; deprem anında, biri ayılıp bayıldığında veya başına bir kaza geldiğinde, iş yerinde saçma bir sorun yaşandığında vs. paniğe kapılmayıp duygularla değil mantıkla hareket edebilmek ve en kısa sürede en akıllıca çözümü bulabilmektir.

Bunun bir de kişinin kendini ilgilendiren tarafı var ki becermesi en zor kısımdır: bir yalanınız ortaya çıktığında, en korktuğunuz ihtimalleri yaşadığınızda, aptalca bir şey yaptığınızda, biri sözlü veya fiziksel saldırıda bulunduğunda, damarınıza basıldığında vs. Soğukkanlılık hünerinizi sergilemek ve yine doğru karar verip o durumdan saygınlığınızı bozmayacak şekilde çıkabilmek.

Benim gibi "ilkini becerebiliyorum, ikincide s.çıyorum" diyenler fav. swh
yolda kedi gördüm ortalama 3 yaşlarında erkek tekir.indim hemen çocukların dürtmelerinden kurtardım.
araba mı çarpmış hasta mı zehirlenmiş mi anlayamadım açık yarası yoktu.karnına sakız yapışmıştı.her tarafı pislik içindeydi artık son anları hiç umut yok gözleri açık hiçbir tepki yok.
alıp günesli bir duvarın üzerine koydum.
hala aklımda eminim ayrıldıktan dakikalar içinde öldü.
onu alıp eve getirme yıkama o sakızı karnından çıkarıp tertemiz yapma tüylerini tarayıp ilaçlar verip iyileştirme isteğimi hala aklımdan çıkarıp atamadım. ama hiçbir umut yoktu biraz olsaydı elim telefona gitti arkadaşı arayacaktım.
tertemiz yapıp iyileştirsem acaba koşup oynar mıydı.
aklımdan hiç çıkmıyor aq.
ama ölüm gelip gözünün ortasına oturmuştu çoktan onu çıkaramazdım.