bugün

çok feci bir durumdur efendim. alaturka tuvaletlerde alttan bir rüzgar eser durur. bacaklarınızın arasından kayar gider. her rüzgar geçişinde siz bir ah daha çekersiniz. bacak kası yaptığınız o alaturka tuvaletlerde baldırın arkasındaki bağların kopma ihtimali artar soğuk dolayısıyla. alaturka zaten başlı başına rahatsız edici bir tuvalet türü. eklem yerlerinizden boynunuza kadar her yeriniz ağrır. ayrıca çok tehditkardırlar. öyle bir pozisyon yaratır ki bu tuvaletler, bağırsaklarında bir milim hareket olmayan bir insandan bile dışkı çıkar. o nedenle burada duyulan rahatsızlığı genel bir rahatsızlık olarak değerlendirebiliriz. ancak alafranga öyle mi? çok daha narin, üzerinde kitap okunup, bulmaca dahi çözülebilen ortamlardır. ama onlar da soğuk havalarda azılı katillere dönüşürler. üzeri buz tutmuş kapağın üzerine (evet, abartıyorum) götünüzü yavaşça indirmeye kalkarsınız, cesaret edemezsiniz. ilk şoku atlatırsam toparlarım dersiniz, olmaz. sadece bu sebeple sıçmaktan vazgeçen insanlar gördüm.(hala abartıyorum) o götü oraya koyduktan sonra o soğuktan etkilenmeyip bir daha kaldırmamak mümkün değildir. artık bu bir refleks haline gelmiştir. bu duruma çözüm ise sanırım şu olabilir: ev ahalisinden bir enayi bulup onun zorla sıçmasını sağlamak ve ısıttığı kapağın üzerine zaman kaybetmeden oturmak. ama vicdanen rahatsız edicidir bu ikna. manevi problem yaratabilir.
bu sıcak havalarda niye aklıma geldiğini bilmediğim olaylar silsilesidir. tahminim insanın "yazın, kışı özlüyoruz; kışın da yaz gelsin istiyoruz be hacı!" *durumundan kaynaklanmıştır.
montla sıçmak gibidir. belkide ta kendisidir...
umut sarıkaya bunu biraz değişik uygulanmasını tavsiye eder. (bkz: montla sıç)
not:deneyenleri biliyorum...
soğuk klozete oturmak süretiyle kıçın donacağı bir eylemdir, mecburidir, kaçınılmaz.
en can alıcı kısmı taharetlenme safhasıdır.
popodan cıkmadan katılasması ve duserken sorun olusturması muhtemeldir.
kaka'nın sıcaklığıyla buz gibi havada kakadan buhar çıkmasına sebebiyet verecek durumdur.
bilgi kaynağı , güzide sözlük uludağa açılmış, buram buram bilgi kokan * başlık ve entarileri.
güven özveri tecrübe ister.
bokum dondu tabirinin açıklamasıdır.
kakanın yapıldığı mekana göre değişkenlik gösteren eylemdir. mekan soğuksa kaka daha bi hışımla yapılır ki daha çabuk bitsin ve g.t üşütülmesin. mekan aşırı soğuksa bir rivayete göre tüy dikildiğinde b.k donarmış, tüyden tutularak b.k mekandan uzaklaştırılabilirmiş. enteresan tabi.
açıkta kalan yerlerin sıkıca kapatılması gereken durumdur.
soğuk havalarda kaka yapamamaktan çok daha iyi olan durum. kabız olup sıçamasaydınız daha mı iyiydi a.k. "kaka" da ne komik bir sözcüktür öyle ya...
ısıtma sistemi olmayan banyolarda sıçmak zorunda kalan insan için içler acısı durumdur. formül olarak buz gibi olmuş klozet kapağına kirlilerin içinden alınacak bir kazak örtülmesi düşünülebilir.
üzerinizde nanosuit varsa zorluk biraz daha artacaktır şüphesiz.
(bkz: nanosuitle sıcmak).