bugün

Sözlük yazarlarının, soğuk bir yapısının olup olmadığını merak eden yazar beyanı.
bir soru cümlesi.

cevap veriyom.
evet siktir git şimdi.
hemde çok.
Tanımayan herkes öyle der.
Umurumda mı sanıyorsunuz pis foşikler?
Bir sıcak bir soğuk. Olmadı. Soğuk gibi görünen ama sıcak. Yok şöyleydi sıcaklığın içinde soğukluğu yaşatan. Ya da sıcaklığı ve soğukluğu bir arada yaşayan. Bilemedim ki Zor sorular bunlar.
Soguk gorunmeye calisirim. o kadar kalin tutmusum ki zirhi farkeden delmeye calisiyor. altinda oyle bi sicak var yani.
(bkz: ice cold blood)
Hemde çok.
Bilinmeyendir, sıcak gibi ama soğuk, soğuk gibi ama yanıyorum, baya karışık.
yeni tanıştığım kişilere karşı her zaman soğuk davranırım eğer ilgimi çeken bir kişiliğe sahipse, adam gibi adamsa tüm canı yürekle bağlanırım artık hayatıma kardeşim dediğim biri daha katılmış olur.
Hava soğuk nabalım.

Cevabı evet olan sorudur şimdilik. Ama yazın ısınırım. Hehehe.
Normalde hayır ama tanımadığım insanlara karşı gerçek yüzümü gösteremediğimden daha resmi davranırım. Bu yüzden soğuk derler ki pek umrumda değil.
ilk karşılaştığım insanlara soğuk. tanıdıkça da gereksiz sahiplenici ve samimi.
"Sıcak bir insan olup 'yollu' gibi sacma kelimeler duymaktansa. Soğuk olurum daha iyi." Felsefesini uygulayan soğuk bir kadınım.
Ateş gibi yanıyorum Hırrr.

Pardon yanlış anladım.

Hayır buz gibiyim ben. Evimde kalirofer bile kullanmam.
Gevur ağzı gibi sıcak bir insanım.
Çoğunlukla soğuk. Kimi zaman sıcak ama yapım gereği soğuk gözküyorum. Gerçi ortamdan ortama değişir bazende sıcak olabiliyorum. Yani durduk yere sırıtarak gezmiyorum. Normalde ciddiyimdir. Birisiyle konuşurken o kişiyle olan samimiyetime göre aldığım tavır değişir. Yani hiç tanımadığım birisine direk güler yüzlü olmam.
Beni tanımayan ve sevmediğim insanlar hep soğuk olduğumu söyler evet mizacım bu samimiyetsiz mi olmalıydım?
Asla değilim, ama insanlar pislik olduğundan soğuk oluyorsun ister istemez. Yoksa neşeliyim yani.
öyleymişim.
Şuan soğuyum tabii içimi ısıtacak biri olmadığı sürece.
cevabını sadece sizi gerçekten tanıyanların verebileceği sorudur.

aslında değilim;

ama zaman, yaşadıklarım... insanlara karşı bir duvar örmem gerektiğini, o duvarı sadece güvendiklerimin aşabileceğini öğretti. adına temkinli olmak diyin, korkaklık diyin, insan seçmek diyin bu böyle.

çoğu insan bunu soğukluk olarak algılıyor ama ben aslında kendimi koruyorum.
günden güne soğuyan bir insanım.
Her gecen gun soguyorum.
aslında sevmediği halde seviyormuş gibi yapan çevrem olsun bir gün işime yarar diye insanlara maymunluk yapmaktansa, kimine göre soğuk ama en azından bir duruş sahibi olmayı tercih ediyorum.