bugün

normalde ben baklava pek sevmem, çok ağır geliyor ( hafız mustafa 1864 baklavaları hariç ), soğuk baklavayı bir kez tattım, hiçbir ağırlığı yok, hafif, lezzetli bi' şey. şifa olsun.
Bir baklavanın en leziz halidir bence.
orta kalite bir baklavacıda 4 dilim fıstıklı soğuk baklavaya 100 tl verdim. birinci sınıf bir baklavacıdan alsaydım 200 tl'yi de geçerdi.

leziz ama halkın çoğunluğu için pahalı bir tatlı.
sanki diğerleri sıcak mk. soğuyunca hepsi soğuk işte. ayrıca yedim, hiç beğenmedim.
" buna soğuk bakıyorum " dedirten baklavadır.
Sütlü nuriye de soğuk baklava da tırtodur. Bana savunmayın.
Sütlü Nuriye ve soğuk baklava birbirinden çok farklı şeylerdir.

(bkz: Sütlü Nuriye vs soğuk baklava)
sütlü baklava olmaz.

dolayısıyla bu ürünün adı,
soğuk nuriye olmalıdır.
şerbeti soğuk mu koyuyorlar dediğim baklava.
Yarım kilosu 90 liraydı ve 7 dilim etti. Dilimi 10 liradan pahalıya geldi. Üzülmedim ama çok pahalı buldum gereksiz pahalı. Hamur sütlü şeker bir kaç parça ceviz içi ve kakao. Bu kadar etmemeli.
Kendisine Soğuk bakıyorum.
Overrated olduğuna ve o paraya değmediğine katılıyorum.
düz baklavadan farkı şerbetinin soğuk sütle yapılması ve üzerine serpilen kakao. Fakat fazla şekerli olup baymadığı için normal baklavaya tercih ederim.
sütlü nuriyenin esmer kuzeni. bir ara bunun da furyası vardı, baklavada inovasyon diye herkese sütlü kakaolu soğuk baklava kitlediler.

insan hayret ediyor.
Güzel güzel baymıyor yapıştır gitsin.
Baklavayı zaten sevmem buda üstüne olur.
Fakirlik aq....

50 senelik antepliyim.... yemedi o aq anteplisi bunu...

Heee ekonomi çoook iyi!

Buralarda mı o beynenminel uludağ fahişesi?! Sana diyom lan.... biliyon kendini aq!
az şerbetli, sütlü, soğutulmuş ve üstüne çikolata parçaları serpiştirilip, sütlü nuriye ve güllaç karışımı bir esinlenmeden ortaya çıkarılmış olan yeni nesil baklava türü.
Milatlık bir tatlı olan "sütlü nuriye" tatlısına kakao serpip adına soğuk baklava demişler. Daha önce hiç sütlü nuriye yememiş olan bi grup insanda yeni bi lezzet keşfettiğini falan sandı abarttı. Gidin sütlü nuriye yiyinde kakaonun tatlıyı nasıl kepaze ettiğini bi anlayın bence.
orijinalinden daha iyidir.
para verip almam.
gece uykudan uyanıldığında dolaptan çıkarıp bir dilim yenmesi ve üzerine bir bardak soğuk su içilmesi makbul olan tatlıdır. yerum!
Şişirilmiş balondur.
Karı tatlısıdır bizi bozar.
hayatımda ilk defa denediğim baklavadır yaklaiık bir kaç ay önce.
şuna verilen paraya acırım .
güncel Önemli Başlıklar