bugün

kahvaltıda mükemmel gidendir. soğanlar iyi pişmeli, çiğ olunca hoş olmuyor.
iğrenç bir durum.
Lisans yıllarımda iki ay benimle konaklamış mendebur bir ev arkadaşım vardı. Sonra da bir daha ev arkadaşı edinmedim zaten. Hatun kişi her akşam bu mereti yiyordu. Kesinlikle mübalağa etmiyorum. Mutfaktan her akşam aynı saatlerde yükselen kesif bir kavrulmuş soğan kokusu üzerine çatadak çakılan birkaç yumurta. Haftalarca bunu yemekten bıkmadı. Tiksindim kokudan ve görüntüden.
yapımı kolay ve yumartada farklı heyecanlar arayan üniversite öğrencileri için denenmeye değer olan birazdan lüpleteceğim yiyecektir.
eskiden padişah yemeği olarak bilinen yemektir efendim. padişah saraya alacağı aşçıları bu yemeği yaptırarak seçermiş. soğanlar mum ateşinde yavaş yavaş saatlerce hatta bikaç gün kavrulup daha sonra güzelce yumurtası kırılıp padişahın beğenisine sunulurmuş.
Soğan varsa güzeldir.
Salçalı hali de güzel olandır.
Soğanlıdır.
Çok lezzetli bir yiyecektir.
Cok severim.

t:bir yemek.
Çok aşırı güzel bir şey.
Yalnız bu yemeği yapmaktaki püf nokta, soğan/yumurta oranını iyi ayarlamak. Soğan fazla olursa cıvık, yumurta fazla olursa katı olur.
Ayrıca baharatların hangi aşamada katıldığı da önemli.
Soğanları kavururken tuz,karabiber,pul biber; yumurtaları pişirirken de kimyon ve isteğe göre diğer baharatlardan ekstra eklerseniz çok güzel olur.
Yumurtayı da bir kenarda çırpıp eklemeyin. Direkt içine kırıp orada dağıtın.
padişah yumurtası da derler.
aragaz çekerken de bir ayrıdır. yiyenler iyi bilir.
2. Abdülhamidin en sevdiği ve iftar açarken tercih ettiği yemekmiş. şahsımın ise pek sevemeyeceği bir şey.
Ama kıyılmış soğanlı, kıymalı, biber maydanoz baharatlı yumurta yenir.
(bkz: soğanlama)
Soğan yumurta oranına dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Fazla Yumurta soğanın rahiyasını baskılayıp Nefaseti bozabilir.
saraya aşçı alınırken eleme sınavıymış.
taze soğanla da deneyin bir gün.
omletle birlikte yapılırsa pek bir sorun olmaz. ama normal yumurtayla nebileyim biraz iğrenç aw.
Ölümcül kokuya sahip olan yiyecek. Tadını bilmiyorum bilmekte istemiyorum.
soğanları ince halkalar halinde soğuk suya sokup bir kez sıkın, ama öldürmeyin... böylece koku olayı biter..

soğanın, patlıcan gibi anormal bir yağ çekme kapasitesi olduğunu unutmayın, makul bir ölçüde zeytinyağı veya tereyağı ekleyin.. yumurtayı kırıp, karıştırın ve sonra da, bol karabiber ve kararınca tuz koyun..
Özellikle yazın yiyenin yanında durulmaz.
şimdi biraz ucuzladı soğan. iki ay önce zengin kahvaltısı sayılırdı.