bugün

ne zaman atatürk`ü irdeleyen karalayan, yada gülerken isiran entryler gördükce aklima gelen zat-i muhteremler.
atatürkü diline dolayıp kendi ideolojisini yaymaya çalışan yazarların entryleri kötülünce feryat figan içinde kategorize ettikleri yazar grubu. 4. nesil mamulü.
vahdettinden bihaber cahil cühela sözlük entrycilerinin uyduruk kategorizasyonu.*
(bkz: baslik sicmak)
+ Astsubay Kıdemli Üstçavuş [kendisinden cümle alem korkmaktadır].
- onbaşı anarche.

yeni gelen kısa dönem yanıma gelsin deyü haber salmıştır kendi postasına, bendeniz ise topukları götüne vura vura koşarak yanına gelmiş selamı çakmış kısa künyemi söylemiş hazır olda beklemekteyim.

+ rahat. geç otur bakalım şuraya
- emredersiniz.

nerelisin, ne mezunusun, baba, anne, kardeş, memnun musun askerlikten? konulu tek kişilik gösteriden sonra [kendi sorar ben evet, hayır derim o geri kalanı tamamlar] asıl soruya gelinir.

+ sultan vahdettin hakkında ne düşünüyorsun?
- anlamadım komutanım.
+ sultan vahdettin? hani vatan haini.

işte son söz benim sonum olmuştu sözlük.

- bla bla bla aslında yardım etmemiştir bla bla düşmanıydı bla bla sattı bla bla tarihe yanlış geçti bla bla.
+ demek öyle düşünüyorsun.
- hayır komutanım düşünmüyorum tarih böyle.

sonrasında ne mi oldu? ağrı yılın 4 ayı hiç durmadan kar alan bir şehrimizdir ve ben elde kürek 3 ay hiç durmadan yol, çatı demeden temizleyen bir onbaşıydım.

mütemadiyen,

kendisi ve zorunlu olarak [155 gün] benim dahil olduğum grup.
(#2307333) kendi entrysini kaynak gösteren sözlük entrycisi sayın kişi;* *
tarih araştırmalarından bihaber kalkıp burada bir günlük * alıntısıyla ahkam kesmenin ve bilgiçlik taslamanın bir manası yok. ayrıca bizim bahsettiğimiz tarih fethullah tarihi falan değil yakın türk tarihidir. atatürk ve o dönemin diğer şahsiyetlerinin yazdığı yazılar gönlükler veya notlar elbetteki önemlidir. ama hangi şartlarda ve psikolojide yazılmış olduklarını da bilmek gerekir. doğru bilgiye ulaşmak atatürk demogojisi yapmakla ve atatürkü mutlak doğru olarak kabul etmekle olmaz. gerçeği aramadan, gerçeğin ne olduğunu önemsemeden eksik ve yanlış yazılmış ortaokul tarih kitaplarından da tarih öğrenilmez. * * * *
güncel Önemli Başlıklar