1. ?.
    metalciden kastim illa gote kadar saç uzatip paso siyah t-shirt giymek degil.felsefesini anlayip populer kulture kole olmamak ve bu müzikten zevk almak.

(bkz: burningfingers)
    6 -1 ... burningfingers
  2. ?.
    sözlükten ve metalden zevk alan tayfa olsa gerek. yada sözlükten veya müziğin her hangi bir türünden zevk alan tayfadır. yada bunun gibi bir şey...*
    1 -1 ... zero95
  3. ?.
    (bkz: Sözlükteki gote kadar saç uzatıp paso siyah t-short giyen tayfa)
    1 -5 ... baybars
  4. ?.
    gerçek hayatın zorlukları götleri zorlayınca felsefe sandıkları zırvalıkları unutacak olan,
    acıyı ve nefreti bastırmak için müziğin kifayetsiz kaldığı günlere henüz ulaşmamış dönem ve evre insanları...
    (bkz: o da gerek)
    (bkz: yaşadım oradan biliyorum)
    6 -7 ... sıçtırtma lamasına
  5. ?.
    Sinirlendiğinde adam dövmek yerine Dark Tranquillity dinleyen, aşık olunca papatya falı bakçağana Nightwish dinleyen ve mutlu olduğunda da pencereden kafayı çıkarıp böğüreceğine Stratovarius dinleyen yazarlar.
    7 ... honour
  6. ?.
    Son zamanlarda atılım yapmış tayfadır kendileri. Müzikle ilgili girilen 10 entrynin 8 i metal müzik ile ilgilidir.
    1 -2 ... baybars
  7. ?.
    80 lı 90 yıllarda rock dınleyıcısı olarak adlandırılan,daha sonra kendı ıclerınde ayrımlar yaratan toplumla ıc ıce olmak varken toplumdan kendılerını soyutlayan.felsefesı var dedıkten sonra nıhılıst bır davranısla ortada dolasan bohem goruntulu kucuk burjuvazının kacıs ıcın kullandıgı ve arkasına sıgındıgı formal yapı butunu.
    1 -3 ... sex pistols
  8. 1.
    kendi halinde takılan,kimseye bir zararı olmayan,sözlük database'ine küçük de olsa katkılarda bulunarak sözlükte metal müzik altyapısını oluşturan,kişisel yorumları ile de okuyucuya bilgi vermeye çalışan tayfadır...
    2 ... varg
  9. 2.
    sözlük ahalisinin müzik kültürüne katkıda bulunmaya çalışan mafyadır. destek her geçen büyümektedir.
    ... pilotmont
  10. 3.
    metal müziğin her konuda şarkılar barındırmasından dolayı her entry i bir metal şarkısıyla bağdaştırabilen, müzikten anlayan zevkli sözlük yazarları
    ... cassandra