1. .
  (bkz: sözde demokrasi)
  (bkz: hanım koş koş faşistleşiyoruz topluca)
  2 -1 ... stoned
 2. .
  komünistle teröristi karıştanların ürünüdür. bu ürünün oluşumunda zamanında kürt milliyetçiliğini komünizme, sosyalizme enjekte edenlere ses çıkarmayanların suçu çok büyüktür. günümüzde üniversitede komünist denilince akla pkknın gelmesi sözlerimdeki doğruluk payını da göstermektedir.
  3 -1 ... rakimalboga
 3. .
  Ülkemiz emperyalist tekellerce sömürülen bir küçük-burjuva kapitalist devletidir. Bu tekellere kaynak sağlamak için kendi halkını savaşlarla , işsizlikle ve sadaka demokrasisi ile sahte özgürlükler ile sömürmektedir. Milliyetçilik ve din ile gençleri zehirlemektedir. Oysaki bundan sadece her dönemin oligarşik iktidarları faydalanmaktadır ; halkımız bu insanlara dur demelidir ve herkesin gerçekten insanca yaşayacağı bir sosyalizm ardında devlet ve ordu oluşumlarının yok edildiği bir komunizm için birlik olmalıdır. Aha işte söyledim. Yoksa kendini gerçekleştirecek olan kehanet bu mu Marx!?
  3 -2 ... nekrofili
 4. .
  söyleneceklerin, oyuncak cep telefonlarının 1 tuşuna basınca belli bi repliği, 2 tuşuna basınca bir başka repliği tekrarlamasından farkı yoktur..
  günümüzde komünist olmak; sivasspor taraftarı olup, 3 büyüklerin şampiyonluğunu sezon başından bilenlerin ezikliğinden farklı değildir..murat uyurkulak 'ın kitabında belirttiği gibi;
  devrim bir zamanlar hayaldi ve güzeldi..
  3 -1 ... zajo
 5. .
  (bkz: çekoslovakyalilastiramadiklarimizdan misiniz)

  dışı seni içi beni...
  4 -2 ... endustriyel siyah
 6. .
  Açıkcası her yerde bağıra çağıra dillendirdiğimiz söyleyemediklerimizdir. Ya da iktidardaki örümcek kafalıların , emperyalist tekellerce sömürülen kapitalist ulusal burjuvazinin anlamak istemediği şeylerdir. Bu şarkı onlara gelsin:
  (bkz: Gün Doğarken - Grup Yorum)
  2 -3 ... nekrofili