bugün

olmaması gereken hadisedir. mesela şu an bu başlığa küfür etmekteyim içimden.
stevemcquuen bir darbe yapıp sözlüğü ele geçirince olacak durumdur.
"kendimi ifade edemiyorum öyleyse niye küfretmiyorum ki?" parolası altında oluşmuş serbestliktir.
kesinlikle yasaktır(!) ama nedense çoğu zaman rastlanır.
(#1759949)
(bkz: cem uzanın sözlüğü satın alması)
(bkz: olmaz öyle şey)
küfür kötü birşeydir a.q. diye cevap verilebilecek iddiadır.
(bkz: sözlük yazarlarının birbirine girmesi)
açılan başlıklara ve enrtylerdeki üsluplara bakaraksözlüğün git gide ekşileşmeye çalışması ve bunun sonucunda entrylerin küfürden geçilmemesi durumu.
günlük hayatta sık kullanılan türlerinin serbest olma durumu.
özgür bir platform olduğuna göre gayet normal bir durumdur orada küfür etme burada şunu söyleme kendini biraz geri çek kıs gibi kısıtlamaların olmadığı ve hayatın gerçeklerinin en çıplak haliyle yaşandığı tek yer olması nedeniyle da olağan karşılanmalıdır.
kesinlikle olması taraftarıyımdır. insan kendini daha rahat nasıl ifade edebiliyorsa o şekilde yazmalıdır. hakaret olarak küfür kullanımı ne kadar yanlışsa, küfürün yasaklanması da o denli yanlış bir davranıştır. küfrün bir şahış yahut zümreye yönelik olmaması durumunda hiçbir şekilde tehlike arz etmeyeceği aşikardır.
(#2963872)
(bkz: sözlükteki küfür etme hastalığı)
olmaması gereken bir durumdur.yersizdir.
çorba tabatığına düşen saç teli gibidir, caydırıcı ve mide bulandırıcı.
Küfür kelime anlamı itibariyle gizlemek ya da allah'ın varlığını ve birliğini inkar anlamına gelmektedir.

Devletimiz, dolayısıyla da sözlük de laik olduğundan islam'a ya da allah'a inanmayanlar pekala allah'ın varlığını inkar edebilirler, böylece de küfür işlemiş olurlar.

Buna karşın küfür kelimesi halk arasında daha çok hakaret içerikli kelimelerin grup ismi olarak kullanılmaktadır. Birisine küfür etmek, ona hakaret etmek, rencide etmek, küçük düşürmek anlamına gelmektedir.

Bu şekliyle kabul edersek eğer, sözlükte küfür etmenin serbest olması mantık dışıdır, zira kimsenin kimseye hakaret etmek gibi bir hakkı bulunamaz.

Ancak küfürden kasıt, yine halk arasında argo tabir edilen ve cinsel organların halk arasındaki karşılıkları olan kelimeler ise, o zaman iş değişir. Çünkü mantıken kişiler, kimseye hakaret etmedikleri, kimseyi küçük düşürmedikleri sürece, istedikleri terminolojiyi kullanmakta özgür olmalıdırlar.

argo; aynı uğraş alanındaki insanların, kullanılan genel dilden ayrı olarak, benimseyip kullandıkları, herkesçe anlaşılamayan, kendilerine özgü sözcük ve deyimlerin yer aldığı özel dildir aslında. Doktorların, mühendislerin, şoförlerin, pazarcıların kendilerine has sözcük kalıpları ve deyimleri vardır. Bu itibarla, aslında küfür olarak görülen ve cinsel organların karşılığı olan kelimeler argo değildir.

Bahse konu olan kelimeler halk arasında çok uzun zamandır kullanılagelmiş, hatta atasözlerinde dahi kendilerine yer bulmuş kelimelerdir. Bunları inkar etmek bir anlamda halkın özünü inkar etmek demektir.

işin daha ilginç bir boyutu da, aslında insanlara bahşedilen şehvet duygusunu anlatan bu kelimelerin aynı zamanda hakaret ve küçük düşürme amaçlı kullanılmasıdır. Bir insanın son derece zevk aldığı bir konuya ait kelimeleri aynı zamanda hakaret etmek için kullanması hangi mantıkla açıklanabilir, bu bir muammadır.

Bir sonraki sohbet programımızda bu mantığa değineceğiz.
(bkz: kızılmaske hocaefendi ile huzura doğru)
cidden anlamaya çalıştığım serbestlik. normal hayatta herkesin yanında küfür edebilme gibi bir lüksümüz olmadığı için mi yasaktır bilmiyorum fakat özgürlük kelimesi bizim millet tarafından pek iyi algılanamıyor sanırım. yani şu ulu sözlükte paşalar gibi sektirebiliyoruz önümüze gelene bence bu çok daha büyük bir özgürlük.

ha küfür de serbest olsun mu ? olsun ama süzgecide olsun derim.
(bkz: küfürlü entry engellenemez)
eğer bu ortamda küfredemiyceksem ne anladım ben bu sevişmeden(aslında sevişme değil başka bir şey olacaktı ama her zamanki gibi silinecek diye korktum).
(bkz: fikir üretemeyip küfür üreten ezik bünyeler)
(bkz: yasasin aq)
bazı kişilerin ve olayların küfrü hak etmesi sebebiyle sözlükte küfrün serbest olması son derece gereklidir. küfretmiyeyim de napayım! mahmut mu diyeyim a.k.
küfür siyasi simgedir.sözlüğe girmesin.
(bkz: mecliste küfür eden vekiller)
"küfür uludağ sözlüğe girerse küfürlü başlıklara entry girmeyiz, küfürlü entrylere eksi oy veririz."

uludağ sözlük öğretim üyeleri
aşırıya kaçtığı zaman sözlüğün ağzna sıçan olaydır.
güncel Önemli Başlıklar