bugün

öncelikli not:
asıl başlık: ''sözlükte kızları taciz eden, onlara sarkan kişilerin savunulması''
(bkz: savunmak)

gelelim yazımıza..

tam bir dönekliktir. acaba aynı tutum ve davranış kızınıza, kardeşinize veya annenize yapılsa nasıl bir tutum sergilersiniz, hiç düşündünüz mü? sağda solda duyduğunuzda , gazetelerde okuduğunuzda binlerce küfür edersiniz ama arkadaşınız olduğu zaman bu kişi kız da olsa ''erkek adam yapar'' veya erkek arkadaşı olsa '' vay..yürü be. aslanım benim'' dersiniz, savunursunuz.. bu nasıl bir tutumdur. bu kadar mı onursuzsunuz? bu kadar mı kişiliğiniz yerlerde sürünüyor?
sözlükte en ufacık bir tersliğe gümbür gümbür sesiniz çıkabilirken-ki alt tarafı sanal bir ortam- bu kadar hayatla iç içe olan bir tersliğe nasıl sesiniz çıkmaz da bir de utanmadan savunursunuz. ama kusura bakmayın. bazen hangi ülkede yaşadığımı unutuyorum. delikanlılığın var olmadığı, dürüstlüğün yerlerde süründüğü bir ülkede yaşadığımızı unutuyorum.

belki de bu serzeniş benim hatamdır!!!

not: eleştirim bu tür hareketleri ve yapan kişileri savunan kişileredir..
misal; (bkz: paris hilton/@arjen robben)
(bkz: söyle bacım kim sana yamuk yaptı)
(bkz: 5 dakikaya kalmaz gebertiriz)
cikarilmamasi gayet dogaldir. Kiz kisisi rahatsizsa sikayet eder, bloklar ne bileyim "defol lan" der. insanlarin alakalari olmadigi hatunlari, isguzarlik edip gereksiz yere korumaya calismasi yersizdir.
(bkz: mahallenin kızı tribi)
cinsel baskilar altinda yasayan, genç bir nufusun oldugu bu ve benzeri sosyal ortamlarda kendini saklamanın da verdigi ekstra guvenle olması pek muhtemel sarkma vakalarında 3. kişilerden sosyal destek beklemek pek bir anlamsızdır.
boluculerin bile cirit atabildiği, kişilik haklarına her turlu saldırının bulunuldugu, evet bazen kutsal degerlere dahi sovuldugu bir ortamda, bu konudan muzdarip bir bayanın yapması gereken en dogru sey onun seviyesi altındaki sohbetlerden kaçınması yada bu * seviyesiz ortamı terk etmesidir.
dısarıdaki gibi birilerinin kanataları altına girmek isteyen bayanlara tavsiye;
ya sevgilinizle arzı endam edin yada sozlukten bir yazarla mumkunse nicki korfez_78, adana35m yada kobrullah olan biriyle ilişkiniz varmış rolu oynayın sıkıntılarınızdan kurtulursunuz.
burda asıl ilgi ceken nokta ise kullanıcı adı paris hilton olan bir yazarın birnevi "yokmu erkek ?" demesidir.
şimdiden kazandığınız şöhreti tebrik ederim.
sessss....ses....ses...1...2...kontrol...sesssss...hüffff.....hüffff...

şeklinde de olsa çıkartılması gereken sestir.

"evladım çek elini kızın omuzundan"
(bkz: sözlükte kız mı var)
(bkz: kadın kadın kadın)
şahsıma herhangi bir durum olduğunda zaten gerekli olan davranışı gerekli şekilde yaparım. bunu şimdiye kadar ki yazılarımda da anlamış olmanız lazım. burada benim serzenişim böyle yapan kişilerin bilinmesine rağmen sanki bir de üzerine''aferin lan iyi yapmışsın'' der gibi savunulmasıdır. ayıp lan size. ayıp. sizler mi eşinizi kızınızı, kardeşinizi savunacaksınız. işin garibi hep erkekler laf etmiş bu yazıya. bir ç.künüz var diye erkeğim diye dolaşın. hanım evlatları sizi. kadınların çoğu sizden daha erkek. daha yazdığım yazıyı bile anlamamışsınız...
(bkz: sexen/@asil nickim umr lan)
kızkardeşin mi annen mi bilmem kimin mi??? sanane lan, elalemin namus bekçisi mi addettin kendini!! önce kendi sapık bilinçaltına bak denilesi önerme!! Lan anlamadığım benim aklıma bile gelmiyor böyle konular, milletin hem aklına geliyor hem de ondan sonra muhalefet tarzdaymış, delikanlıymış gibi karşı duruş sergiliyor!! Nedir bu ikiyüzlülük ya??? (bkz: baba ben bu gece erkek arkadasimda kalacagim) nedir abi bu şimdi??? hem entry altına yazı gir ondan sonra bakın böyle şerefsizlerde var de!! Herkes kendi işine baksın kardeşim, asılan asılır, 2si haricinde de kimseyi bağlamaz olay. Rahatsız oluyorsa eğer bir taraf bu durumdan, engeller olur biter, uzatmaya lüzum yok!! Hadi dağılın bakem!!

(bkz: mide bulandirici enrtyler)
birbirine kur yapan kişiler durumdan memnun oldukları sürece kimin ses çıkarmaya hakkı olup olmadığı da merak konusudur ayrıca.
anan mıyız , baban mıyız denilesi durumdur. uludag sözlükteki sıcak aile ortamını harbiden aile sanan kişilerin yapacağı serzeniştir. diğer arkadaşların da dediği gibi kov gitsin. mod lar var şikayet et, ne bileyim yap bir şeyler. *
ekonomide oyun teorisi diye bir ders vardır. kadınlar hakkında şöyle öngörüler yapmıştır. öncelikle erkekler kadınlara ne kadar muhtaçsa kadınlar da erkeklere o kadar muhtaçtır. peki bu şartlar altında erkeklerin gidip kadınlara yalakalık yapması ne anlama gelir? şu anlama gelir, aramızdaki rekabet eşitliğini ortadan kaldırır ve kadınların kıçını kaldırır. yani erkekleri yarışta bir adım geriye atar. eğer tüm erkekler örgütlenebilse ve kadınların ayağına gidip onu becermek amacıyla türlü yalakalıklar yapmasa kadınlar erkeklerin ayağına gelecek ve becerilmek için erkeklere kur yapmak zorunda kalacaktır..

ama zeki geçinen, hormonlarına yenik erkek milletinin organize olması ve bunu gerçekleştirmesi imkansızdır.
(bkz: sakaysa hic komik degil ciddiyse cok komik)
(bkz: sakaysa cok komik ciddiyse hic komik degil)
(bkz: saçmaladığını farketmek ama iddiadan dönememek)
kızlara sit alanı muamelesi yapan zihniyetin ürünü bir sözdür.

ben anneme kardeşime yapılsa kızmam, çünkü benden önce gereken ayarı onlar verir.**
sözlükte sarkılan kıza söz konusu kızdan başka kimsenin ses çıkarmasına gerek yoktur zaten. her durumda can tavanlardan, erkeklerle kadınların eşit olmadığından yakınan bizler yeri gelince eşitliği de geçip pozitif ayrımcılığa sığınırsak eşitlik asla mümkün olmaz.
hakkını savunmak için birilerinden medet uman kızlar yanlış yoldadır.
üzerine yazdığım yazının iyice anlaşılmadıği belli olan konu. benim buradaki eleştirim bu tür tacizlerde bulunan, sarkıntılık yapan kişilerin savunulmaya çalışılmasıdır. yoksa elbetteki herkes kendini savunabilme yetisine sahiptir. gerçi bu tür durumu ağzı açık ağızdan salyalar akar bir biçimde izlemek de ayrı bir şerefsizlik.

(bkz: savunmak)
(bkz: ülke elden gidiyor bu böyle gitmez)
(bkz: devlet buna bişey yapması lazım)
bu tip basliklara yazmaktan nefret ediyorum ve beni enterasan eden bir konu değil. ama temel olgu hakkında birkaç kelime söyleme hakkını kendimde görebiliyorum.

afaki örnek vermek gerekirse; bir kişinin cinayetten suclanmasi için cinayeti işlenmesi gerekmemektedir. diyelim ki cöken bir köprüden maktulun gecmesine göz yumar ise o da cinayete göz yummuş sayilir. ihmalkarlik,pasif olma ve dolayli cinayet isleme sucundan dolayi mahkemede sanik sandalyesine oturur. (bunun hukiki terimi vardi ama unuttum)

dünyada bir suç isleniyorsa bundan dünya üzerindeki herkes sorumludur.

suç islenirken göz yummak her zaman sucu isleyenin lehine bir davraniştir.

ama sunu da unutmamak lazim daha önceki olaylar da oldugu gibi peşin yargi ile anlamadan dinlemeden linç kültürünü tatbik etmek de olmaz.

bilmem anlatabildim mi?

bu işler kişinin elindedir isteyen asilma depoya gider kimisi ise taça cikartir. bilmem izah edebildim mi?

sözün özü herkes kendi hayatini yaşar.
sanki uludağ sözlük tek bir beden, bir aile ya da iyiyi kötüyü birlikte ayırıp, çoğunlukça suçluları ceZâlandıran, aralarından kovan, sırt çeviren, sağlam, kaynaşmış bir grupmuş gibi düşünülüp varlığına hayret edilen ve olduğu söylenen bir eylem.

kişinin sözlükte tanışıp arkadaşım dediği insanlar kendi içlerinde yeterince güçlü olmalıdır zÂten.

modlara şikâyet edilebilir. zall, bu konuda ne kadar hassas olduğunu format başlığındaki bir yazısını editleyerek gözümüze sokmuştu zÂten.

rahatsızlık veren abazan kişi engellenebilir teknik olarak, saldırı amacı taşıyan entry'si de silinebilir. değil mi ?

o hÂlde bu da "sözlükte nâmus koruma teşkilÂtı olsun" diyenlere gelsin;

size ne...
(bkz: alan memnun satan memnun)
(bkz: bize ne)
(bkz: sozlukte kizlara sarkanlara ses cikarmak)
aslında cevabı açık ve biraz kaba: sana ne lan!!!
kimse kimsenin özel haytına karışamaz olayının diğer bir örneği. o zaman dışarda da başka bi kıza yan bakan, onla tanışmak isteyen, cafede yan masada oturan kızdan hoşlanıp ona duyduğu ilgiyi belli etmeye çalışan adama da karışalım, engel olaım. böylece herkes gay ve lezbiyen olsun çıksın. sanane kime asılırsa asılır miilet. sana asılan varsa ve rahatsızsan kendi önlemini al. tabi eğer böyle bir başlık açıp entrylere bakarak sana uygun erkek uuserları arıyorsan o da ayrıca takdire şayan bir yöntemdir tebrik ederim.